fbpx

Zveřejnili jsme termíny našich dobrovolnických akcí, ALE…

Zveřejnili jsme termíny našich dobrovolnických akcí, ALE…

I letos se chystáme propojovat lidi, kteří chtějí dělat něco smysluplného, s místy, kde je jejich pomoc opravdu potřeba. Prozatím jsme naplánovali dobrovolnické akce v 10 neziskových organizacích po celé České republice, ale během následujících měsíců jich přibude mnohem více! 

Podporovat neziskovky v jejich rozvoji, a to skrze pomoc dobrovolníků s manuální prací na kterou by samy neměly dost času, peněz, nebo lidí je základem naší činnosti, naším posláním, tím, co dělá Tamjdem Tamjdemem.

Rozhodli jsme se proto už na nic nečekat a zveřejnili jsme termíny potvrzených akcí, včetně toho, zda se jedná o denní, víkendovou, nebo týdenní pomoc. Jsme připraveni dobrovolnické akce realizovat i s rizikem nečekaných nebo last minute změn. Ano, realita je totiž taková, že z Miniworkcampu se může stát Víkendovka, z Víkendovky Jednodenka, z Jednodenky pouhá idea… Nebo dokonce celé naopak. Zkrátka letošní jaro a léto budou skutečně napínavé.

Možná si říkáš, proč tedy akce neodložit na příznivější období? No, ale to nemusí přijít tak brzy. Organizacím výpadek manuální pomoci, který trvá už více než rok, komplikuje práci a brzdí je v dosahování jejich vizí. Dobrovolníky už opravdu nutně potřebují a odložit všechny akce na pozdější léto a podzim je riskantní. Raději zrealizujeme nečekaně 15 Jednodenek než kvůli neustálému rušení a odkládání, možná 5 Víkendovek nebo Miniworkcampů.

Zveřejnění termínů byl první krok. Asi tě ale zajímá, jaká jsme nastavili pravidla pro účast na dobrovolnických akcích v tomto roce? Bez negativních testů a respirátorů to nejspíš jen tak nepůjde. Na všechna opatření a pravidla, která jsme ve vztahu k pandemii přijali, se můžeš podívat tady.

Nebo chceš vědět, jak jsme změnili poplatky? Protože se může stát, že se přihlásíš na Víkendovku, ze které se stane Jednodenka, nebo naopak, máš nově při platbě účastnického poplatku na výběr ze tří možností – 300,- (nutnost, bez které by to nešlo), 500,- (základ, který nám pomůže pokrýt třetinu nákladů), 700,- (podpora, která nám pomůže pokrýt okolo poloviny nákladů a hlavně ustát toto složité období).
Měj prosím na paměti, že od myšlenky a touhy pomoci vede k realizované kvalitní dobrovolnické akci a propojení neziskovek a dobrovolníků ještě dlouhá cesta. Navíc organizace akcí nám v této době zabere dvakrát tolik úsilí. 
Tvůj účastnický poplatek nám umožňuje dělat naši práci! 

A nakonec potřebuješ vědět, že vždy nejpozději 14 dní před každou akcí budeme finalizovat její podobu a délku a všem přihlášeným dobrovolníkům dáme vědět přednostně.

Tak co myslíš, najdeš v sobě DOBROdruha a podpoříš české neziskovky s námi?


S trochou shovívavosti, trpělivosti a pozitivního myšlení nás určitě čekají krásné společné zážitky.