Zažij s námi trochu jiné víkendy! Tentokrát ne pracovní, ale poznávací.

Zažij s námi trochu jiné víkendy! Tentokrát ne pracovní, ale poznávací.

Letošní jaro i léto se nese v duchu velkých nepředvídatelných změn, které nikdo z nás jistě začátkem roku nečekal. A proto jsme v Tamjdemu vymysleli nový typ víkendových akcí “Víkendy trochu jinak. Všichni, kdo rádi tráví svůj volný čas aktivně, poznáváním nového, cestováním apod. si tak během těchto víkendů užijí zajímavý program, odpočinek i workshop, kde se něco zajímavého naučí a navíc ještě poznají a podpoří neziskovou organizaci, ve které se akce koná.

PROČ  TO VLASTNĚ DĚLÁME? 3P

PODPORA TAMJDEMU – jde nám o kejhák
Jak již bylo řečeno, letošní rok se nese v duchu nečekaných změn, které mají pro určitou oblast nezisku negativní dopady. A s tím roste i nejistota budoucnosti Tamjdemu. Uvědomujeme si, že peníze jsou momentálně potřeba více někde jinde. A máme pro to pochopení. Nicméně v současné době si nemůžeme být jistí státními dotacemi na podporu neziskového sektoru pro rok 2021, které nám pomáhají pokrýt zhruba 45% nákladů ročně. A zároveň letos ani nemůžeme vydělávat vlastní prostředky například pořádáním dobrovolnických akcí pro firmy nebo školy tak, jak jsme byli zvyklí. 
Abychom mohli své dobrovolnické projekty realizovat i v roce 2021, ale v neomezené míře dokonce už i na podzim letošního roku, je třeba jednat už teď. A právě volnočasové “Víkendy trochu jinak” by mohly být jednou z cest, jak získat další finanční podporu. 

PODPORA NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ
Každoročně Tamjdem přispěje rozvoji okolo 25 českých neziskových organizací, a to díky pestré manuální výpomoci dobrovolníků, které díky našim projektům s organizacemi propojujeme. Tentokrát máme možnost podpořit jejich chod finančně, protože účastníci Víkendů trochu jinak budou mít ubytování i stravu zajištěnou přímo v neziskových organizacích a poznají tak místa, kam by se sami obvykle nedostali, seznámí se se zákulisím práce těchto neziskovek a lidmi, kteří za jejich dopadem na společnost stojí.

PODPORA CESTOVNÍHO RUCHU V ČR
Jedná se možná o trochu netradiční způsob, ale my věříme, že to jde. Na co jezdit do Chorvatska, když je možné cestovat i u nás.  Akorát na místo mušliček a vůně  moře  si přivezeš, buď vůni čerstvě vyrobeného mýdla z VÝLETNICKÝ MÝDLO VÍKEND, nebo pěkně protažené a uvolněné tělo z
Joģa víkendu (bude zveřejněno).

Chceš naši myšlenku podpořit? Pak se přihlas na trochu jiný víkend, dej o tomto nápadu vědět svým přátelům, rodině. 
Do konce roku chystáme ještě 2 takové netradiční Víkendovky.

VYDEJ SE NA VÝLETNICKÝ MÝDLO VÍKEND V TERMÍNU OD
21. – 23.SRPNA

O tomto víkendu se budeme částečně věnovat výrobě mýdla v rodinném podniku Indivo. Budeš tak mít jedinečnou možnost objevit krásy a úskalí přírodní kosmetiky. Na vlastní kůži si projdeš celým procesem výroby a na vlastní oči uvidíš, jak ze směsi hydroxidu sodného a bylin vzniká opravdové mýdlo. 

Pro toho, kdo má rád pěší turistiku se vydáme na výlety po tzv.
České sibiři. Naopak pro milovníky historie a kultury tu bude přichystaná komentovaná prohlídka zámku Vlčkovice. Milovníci zvířat a i rodiny s dětmi se můžou vydat na prohlídku motýlů do nedalekého Motýlária ve Voticích. 

Po celou dobu se o tebe bude starat jak organizátorka Karolína Nováková, tak naše dlouholetá partnerská nezisková organizace statek Vlčkovice, o.p.s., díky které se tento víkend může uskutečnit.

Další 2 Víkendy trochu jinak budou věnované józe. Uskuteční se na podzim ve spolupráci s neziskovou organizací SEVER, o.p.s..
Detail této akce nalezneš zde.