Zažij léto, které má smysl!

Někteří dobrovolníci už pomalu balí věci a pečlivě studují infosheety na blížící se workcampy. Chceš se k nim přidat i ty a zažít léto, na které nezapomeneš? Strávit čas v zahraničí, užít si spoustu zábavy a pomoci druhým? Tak čti dál a inspiruj se projekty, které jsme pro tebe tento týden vybrali. Nebo se na některý rovnou přihlas!

Na workcampu si užiješ pár týdnů v zahraničí společně s dobrovolníky z celého světa, poznáš místní okolí, procvičíš cizí jazyky, a navíc pomůžeš projektu, který má smysl! Vyrazit můžeš nejen do Evropy, ale taky USA, Japonska nebo třeba Austrálie. Všechny podrobnosti o tom, co tě na workcampu čeká, do jakých zemí tě vyšleme nebo jak se přihlásit najdeš na této stránce.

A teď už k našemu výběru!

Statek na soutokuReggae Festival Lakesplash

Švýcarsko 11/7 – 20/7

Chceš se dozvědět jak zorganizovat dvoudenní festival, co všechno je třeba zařídit nebo jak uspořádat podobnou akci u nás? Odpovědi najdeš na tomto neobvyklém workcampu na západě Švýcarska. Jako dobrovolník se zapojíš do příprav festivalu a také vypomůžeš v průběhu jeho konání, a domů si tak odvezeš spoustu zkušeností. Práce tu bude rozhodně spousta (od kuchyně po backstage), ale zábavy ještě víc!

 

Grangebeg Camphill Community

Irsko 27/8 – 3/9

Život v komunitě můžeš zažít na konci léta v malebném hrabství Kildare, a poznat zblízka centrum pro osoby s duševním postižením. Zapojit se zde můžeš jako ostatní členové a pomoci s údržbou okolních pozemků, zahradničením či prací na farmě. Samozřejmostí jsou také kulturní setkání, oslavy a výlety do okolí.

The Dutch horse riding championships

Nizozemsko 2/9 – 19/9

Máš rád koně a chceš vidět, jak vypadá zákulisí jezdeckého mistrovství? Pak se vydej do Nizozemska na ‘Hippiade’ 2017 a pomoz organizátorům s přípravou závodiště nebo doprovodných aktivit. Součástí projektu je také téma životního prostředí a udržitelnosti, v rámci nějž budeš moct diskutovat o důležitých cílech pro následující dekádu. Během těchto dvou týdnů tak procvičíš nejen tělo, ale i ducha!

Ágasegyháza – Teaching and Renovation

Maďarsko 22/7 – 5/8Rozárie Velková-Roza ze Santa Rosa 1

Cílem projektu, na který dobrovolníci jezdí už deset let, je podpořit mezikulturní dialog a poskytnout podporu pro studium jazyků. Tvojí prací zde bude jednak renovace a zkrášlení místní základní školy, ale také organizace aktivit pro malé školáky. Těšit se tak můžeš na sportovní nebo mezinárodní den. Kromě toho pro tebe organizátoři připravili spoustu workshopů a výletů, aby tě co nejlépe seznámili s místními a místní kulturou.

Vanhamäki Wellness Center

Finsko 10/7 – 21/7

Pokud tě láká workcamp na farmě, ale také bys chtěl strávit nějaký čas u koní, a zároveň si užít festival nebo aktivity ve velké skupině lidí, pak můžeš tohle vše zkombinovat na workcampu ve finském Suonenjoki. Dobrovolníky tu totiž kromě zmiňované práce na farmě a v přilehlém lese čekají také sportovní aktivity ve volném čase, sauna a výlety do nedalekého národního parku.

Žádný z těchto projektů tě nezaujal? Nezoufej, stačí se kouknout do databáze a vybrat si ze stovek dalších ten „tvůj“! Přihlášku pak můžeš vyplnit tady. Tak už dál neotálej a jdi do toho!