Zapoj se

Dobrovolníkem se může stát každý. Ty, tvoji kamarádi, soused, děti i babička… Stačí darovat trochu svého času místům a organizacím, které stojí za smysluplnými projekty, pomáhají měnit životy lidí, chrání přírodu a zvířata, opravují a oživují památky a dalšími cestami přispívají k velkým společenským změnám.

Dobrovolnictvím vyjadřujeme, že svět, ve kterém žijeme, nám není lhostejný a i těmi nejmenšími kroky se osobně každý z nás může zasadit o to, aby byl lepší.

DOBROVOLNICTVÍ S TAMJDEMEM

V Tamjdemu jsme jako cestu k lepšímu světu zvolili propojování veřejnosti a neziskového sektoru v České republice, a to skrze manuální a expertní dobrovolnickou pomoc.

Manuální dobrovolnictví má charakter denních, víkendových nebo až týdenních akcí pro skupiny dobrovolníků z celé ČR, které během projektu společně pomůžou konkrétní neziskové organizaci s předem naplánovanými a opravdu pestrými pracovními úkoly jako je natírání, stavby, opravy, demolice, péče o zvířata či o zahrady a lesy apod.

Expertní dobrovolnictví je určeno jednotlivcům, kteří mohou na dálku, on-line a snadno věnovat svůj čas, zkušenosti a znalosti vybrané neziskové organizaci a pomoci jí s nějakým úkolem odborné povahy jako je grafika, propagace, administrace, účetnictví, programování apod.

JAK JINAK SE MŮŽEŠ ZAPOJIT?

Na rozvoj občanské společnosti samozřejmě nejsme v Česku sami. Neziskových organizací, které nejrůznějšími způsoby zapojují do své práce dobrovolníky, jsou zde stovky a nás to neskutečně těší.

O všech zdaleka ani nevíme, ale představujeme ti zde přehled těch nejdůležitějších míst, kde určitě najdeš dobrovolnickou příležitost podle svých představ a v oblasti, která ti dává největší smysl.

DOBROVOLNICTVÍ V ČR
DOBROVOLNICTVÍ VE SVĚTĚ