Zajímá tě budoucnost naší planety? Tak neseď doma a vydej se pomáhat!

Tento týden jsme se zaměřili na prostředí kolem nás, a vybrali z databáze několik workcampů zaměřujících se na ochranu přírody a udržitelný rozvoj.

Na workcampu obvykle strávíš jeden až tři týdny ve společnosti dalších dobrovolníků z celého světa, se kterými společně pomůžete vybraným neziskovým organizacím. Díky tomu získáš nové znalosti, dovednosti, přátele a nezapomenutelné zážitky. Máš tedy jedinečnou možnost strávit léto v zahraničí, a hlavně smysluplně! Více informací o tom, kam vyrazit nebo co čekat najdeš tady.

VYRAZIT MŮŽEŠ NA NĚKTERÝ Z TĚCHTO PROJEKTŮ

Biofarm Valeč

 

Preserving nature in Santa Coloma de Queralt
Španělsko 6/8 – 20/8

Léto v Katalánsku lze strávit i jinak než na pláži se sangrií v ruce! Letos můžeš vyrazit do místní organizace, která podporuje udržitelný rozvoj, a pomoci jí s vyčištěním okolí místní řeky. Jak říkají sami organizátoři, středem tohoto workcampu je spolupráce, udržitelnost, soběstačnost a zodpovědnost – je tedy třeba něco dodávat?

 

Nationalpark Donau-Auen
Rakousko 25/8 – 8/9

Mezi Vídní a Bratislavou se nachází největší záplavová oblast v Evropě, kterou je však třeba kvůli přírodě a biodiverzitě chránit! Vydej se do národního parku a pomoz s ochranou orlů, želv, ledňáčků a jiných druhů. Zažij prostředí parku jako nikdy předtím!

Re-cycling and up-cycling art project
Švýcarsko 16/7 – 30/7

Pokud jsi spíše umělecky zaměřený typ nebo máš odjakživa zálibu v tvorbě všelijakých věcí, pak je pro tebe tento kemp přímo stvořený! Místní kulturní dům je místem, kde se setkávají umělci, od herců a malířů až po muzikanty. V létě tedy potkáš spoustu zajímavých lidí a k tomu se naučíš jak z nepotřebného materiálu vytvořit nový skvost!

Eco-Center Oasis
Belgie 6/8 – 19/8

moss-594461_960_720

Říká ti něco pojem “aplikovaná ekologie”? Právě na ni je zaměřená Oáza – organizace, která se snaží ukázat, že ekologické alternativy se nacházejí v každé oblasti denního života. Zapojit se můžeš i ty, v tomto případě prostřednictvím manuální pomoci při rekonstrukci jedné z budov – ano, i to lze dělat ekologicky!

Another World Is Possible
Portugalsko 19/9 – 30/9

Cíl tohoto workcampu je jasný: zvýšit povědomí ohledně organického zemědělství, organických plodin a fair trade. Prostřednictvím workshopů a prezentací můžeš pomoci i ty, a změnit tak přístup k zemědělství v oblasti Amarante. Ale workcampem to rozhodně nekončí! Co se naučíš v Portugalsku můžeš po návratu předat třeba své rodině či přátelům..

Všechny workcampy jsme vybrali v mezinárodní databázi, kde najdeš i další projekty, zaměřené nejen na ekologii. Pokud tě některý z nich zaujme, neváhej vyplnit přihlášku, kterou najdeš tadyTak na nic nečekej a pomoz s udržitelností naší planety!