Záhadné rekvizity, stromové bytosti a hromady dříví

Poslední Tamjdem Víkendovka roku 2015 se konala v místě, kde se snoubí Valdštejnovy záhady, a majestátní barokní památka s alternativní kulturou všeho druhu.

DSCN0240Kulturní imaginárium Valdštejnská Lodžie nás v pátek přivítala klavírním koncertem Jiřího Libánského (Hudbokrajiny), který nás vtáhl do magické atmosféry místa. V sobotu během pracovního dne se nám teprve otevřela všechna zajímavá zákoutí tohoto prostoru. Jeden z týmů se pokusil o nastolení pořádku v kotelně plné kostýmů, masek, uměleckých hudebních nástrojů… ale i hřebíků, pracovních rukavic  a jiného nářadí. Odvážné dobrovolnice si troufly na sklad plný věcí, které v budoucnu budou jistě sloužit důležitému účelu… Další tým se postaral o štípání a skádání dříví na otop. Ke konci víkendu se nám podařilo dřívím zaskládat a  zaplnit jeden z průjezdu Lodžie. Někdo si na Čestném dvoře zatančil se smrtkou, která zbyla z oslavy svátku mrtvých, jiní k zimnímu spánku uložili stromové bytosti a poklidili v teatrónu.

Vydatně na nás od sobotního večera pršelo, a tak jsme si našli i práci uvnitř – překlad pohádky, skládání letáků. Útočištěm nám po celý víkend byla místní nádherná kavárna Café Loggie. Po naší návštěvě se zásoby dortů, kávy a piva Kocour značně ztenčily…

Konečná bilance – skupina 10 dobrovolníků  (z Čech, Španělska, Lotyšska a Portugalska) přijela i ve zdraví odjela. Po sobě zanechala trochu uklizeno a dříví snad na celou zimu, které zahřeje návštěvníky zimních kulturních událostí. Lékárnička byla zapotřebí pouze dvakrát, nikdo se neztratil, všichni jsme se dobře bavili.

Děkujeme za bezva víkend!

Podívejte se na více fotografií do našeho fotoalba na Facebooku.