Za fesťáky až na okraj světa!

Co takhle spojit pomoc ostatním se zábavou? V mezinárodní databázi workcampů to přetéká festivaly vší chuti a ty ještě nemáš plány na prázdniny? Stačí umět komunikovat v angličtině, být starší 18 let, sebrat odvahu a vydat se za nosem! Protože bývá přece jenom lepší mít alespoň sebemenší nasměrování, vybrali jsme pro tebe pár našich nejoblíbenějších festivalů. Budou i těmi tvými?

Festival nespavosti

Rusko, 14/ 07 – 29/07
Úplně první ruský nekomerční festival pod širým nebem je tu zpět. A hádej kdo má tu možnost podílet se nejen na jeho přípravě, ale také vystupovat! Ty a jediné iluze, o které se bude jednat, budou ty na obloze. Součástí workcampu je mimo šestihodinové denní výpomoci na přípravě světelného festivalu i výlet do národního parku Ugra. Samotný festival se uskuteční v termínu od 19. do 23. července v lesních, ale o to kouzelnějších podmínkách.

Festival du Conte de Chiny

Belgie, 07/07 – 21/07
Centrum mládeže Florenville se podílí na přípravě víkendového festivalu v Chiny a potřebuje právě tvou pomoc. Dobrovolnící se dozvědí mnohé o legendách, tradici ústního předávání příběhů a o sociálně-kulturní práce v zemědělských oblastech. Lakává na workcampu je také lokalita města: kousek od hranic v krásné přírodě, se spoustou kulturních i sportovních aktivit. Až moc dobré na to, aby to byla pravda?

Hudební festival Nibe

Dánsko, 25/07- 12/07
I na milovníky hudby se usmála štěstěna. V polovině prázdnin totiž začíná šestý největší hudební festival v Dánsku s více než třiceti letou tradicí. Stany jsou stále volné! Při přípravě se dbá na seznamování, spolupráci a silného týmového ducha. Možná protože je hudba lepší s kamarády, než spolupracovníky.
 

Zalíbil se Ti koncept dobrovolnictví, či dokonce jeden z workcampů? Chceš se podílet na přípravě některého z festivalů s podporou domácí neziskové organizace?
PŘIHLAS SE JEŠTĚ TEĎ

Jeden klik Ti může změnit nejen letošní prázdniny!
Dotazy, nejasnosti? Piš na outgoing(at)tamjdem.cz.