Za dobrem nemusíš daleko!

Přemýšlíš o mezinárodním workcampu, ale nechce se ti daleko? A co to zkusit v Čechách nebo u sousedů na Slovensku?! Láká tě to? Čti dál a dozvíš se víc.

Workcamp je dvou až třítýdenní projekt, na kterém se sejde skupina dobrovolníků z různých koutů světa a spojí síly k vytvoření něčeho prospěšného a dobrého. Kromě práce tě čeká i volný čas, v němž můžeš společně s ostatními prozkoumat krásy okolí a poznat místní.
V mezinárodní databázi jsou zveřejněny všechny aktuální projekty s volnými místy a vybrat si můžeš například práci s dětmi, renovaci historických památek nebo pomoc s organizací hudebních festivalů.
My ti dnes přinášíme typy na workcampy v Čechách a na Slovensku.
 

Pomoz s úpravami komunitní zahrady na okraji Brna

Česká republika, Brno 13/8 – 19/8
V polovině srpna můžeš vyjet do sdružení Práh, které pomáhá lidem se závažným duševním onemocněním při začleňování do běžného života. Zapojíš se do práce s natíráním plotu, stavěním pódia z hlíny nebo s dokončování mozaiky z různých materiálů v komunitní zahradě organizace na kraji Brna. Kromě toho poznáš lidi z různých koutů světa a zjistíš, jak se v Česku žije lidem s duševním onemocněním.
 

Zažij genius loci slovenského hradu Čabraď

Slovensko, 29/7 – 12/8
Nech na sebe dýchnout historii a pojeď pomáhat na hrad Čabraď. Pracovat se bude na renovaci zdí a na úpravě okolí. Ve volných chvílích si pak užiješ nádherné přírody všude okolo. Na hradě není elektřina, takže o duchařské historky nebude nouze. Tak sbal svíčky, odvahu a vyjeď pomáhat!

Zaujal tě některý z uvedených workcampů?

PŘIHLAS SE JEŠTĚ DNES

A začni se těšit na cestu za poznáním!
Stovky dalších projektů najdeš v oficiální databázi, a pokud si s čímkoli nebudeš vědět rady, dej nám vědět na outgoing(at)tamjdem.cz.

Budeme se těšit!