9 víkendovek na obzoru! Kam vyrazíš na pomoc?

Už 15 organizací z celého Česka nás letos požádalo o pomoc s manuální prací. A tak postupně plníme víkendy.

…Stanice, které zachraňují zraněná či opuštěná zvířata.
…Organizace, která pomáhají lidem s hendikepem.
…Památky, které neupadly v zapomnění díky nadšeným spolkům.
…Ekocentra, která vedou malé i velké k udržitelnosti.
…Místa, kde díky dobrovolníkům ožívá kultura a umění.

A těm všem moc fandíme a těšíme se z jejich rozvoje, protože jejich činnost je nejen pro jejich klienty, návštěvníky a komunity, ale také pro celou společnost, tuze důležitá. 

VYRAZ S NÁMI NA POMOC ČESKÝM NEZISKOVKÁM

→ užij si víkend venku na čerstvém vzduchu

→ poznej partu podobně naladěných lidí

→ protáhni tělo a vyčisti si hlavu

→ poznej zajímavá místa i české neziskovky zblízka

MÁŠ Z ČEHO VYBÍRAT!
POMOZ SE STAVBOU VOLIÉR PRO ZVÍŘATA V TŘEBONI, 18. – 20. 3. 

Český nadační fond pro vydru  se zabývá ochranou přírody a životního prostředí. Od ředitele Honzy se dozvíš spoustu zajímavých informací třeba o největších lidských pastech pro volně žijící zvířata a při práci ti budou dělat společnost dvounozí i čtyřnozí kamarádi. Zbývá posledních pár míst. Přečti si víc a přihlas se ještě dnes! 

NA DŘÍVÍ PRO BAROKNÍ LETOHRÁDEK V JIČÍNĚ, 1. – 3. 4.

Svaly ti nechybí a rozhodně nejsi třasořitka? Pak s námi vyraz do překrásné jičínské památky Valdštejnská lodžie na pomoc s přípravou dřeva na zimu. Tohle místo určitě stojí za to objevit! Pokud tě láká zaposilovat si se špalky místo činek, přečti si víc! 

OBJEV MYSTICKÉ KOŘENY JOSEFOVSKÉHO ÚDOLÍ, 22. – 24. 4. 

Na rozdíl od té jičínské bude tahle víkendovka velmi relaxační. Vyrazíme do Ekologicko volnočasového centra Švýcárna v srdci Moravského krasu, kde pomůžeme s různými pracemi kolem dvou historických budov a údržbou lesního baru. Navíc tě čeká nevšední volnočasový program. Zjisti víc!

VYRAZ ZA ZÁCHRANOU VILDOVA MLÝNA, 6. – 8. 5. 

Poznej příběh tajemného Vildova mlýna, který spolek odhodlaných a nadšených lidí zachránil před demolicí. Pomoz uskutečnit jejich velký plán, aby se z mlýna stalo centrum kulturního dění, lidských příběhů a také infocentrum. Přečti si víc! 

ZAŽIJ VÍKEND V KLÁŠTEŘE PORTA COELI, 20. – 22. 5. 

Chceš nahlédnout do starobylého kláštera, být součástí muzejní noci, projít se po klášterních sadech a zahradách a ochutnat výtečné pivo z unikátního klášterního pivovaru? Porta Coeli je právě pro tebe! Přihlas se na tuto oblíbenou srdcovku všech dobrovolníků! 

POMOZ S OTEVŘENÍM FARSKÉ ZAHRADY VEŘEJNOSTI, 3. – 5. 6.

V sobotu práce na čerstvém vzduchu a v neděli výlet do překrásného okolí? To zažiješ na víkendovce v Moravičanském okrašlovacím spolku. Spolek aktivních dobrovolníků letos otevře starou farskou zahradu veřejnosti. Kromě spolek pořádá cestovatelské přednášky, nedělní kavárny, kurzy pečení chleba i stříhání stromů, hudební večery, pekařské slavnosti a další aktivity. Tohle místo stojí za to poznat! Přečti si víc!

POMOZ USKUTEČNIT ZAHRADNÍ FESTIVAL V KRKONOŠÍCH 10. – 12. 6.

Již tradičně se vydáme pomoci s organizací festiválku Doteky. Pomůžeme s přípravou  areálu a stánků, ale také s obsluhou tvořivých dílen nebo prodejem občerstvení. To všechno v obklopení krkonošské přírody. Zjisti víc a organizuj s námi! 

POMOZ STARÝM, TÝRANÝM A HENDIKEPOVANÝM PEJSKŮM 24. – 26. 6. 

Eliška a Martin mění stovky a stovky psích smutných životů na radostné a láskyplné. V psím hospicu poskytují domov pejskům starým, týraným, handicapovaným, opuštěným i vyhozeným z množíren. Vyraz s námi na pomoc s rekonstrukcí budovy hospicu. Přečti si víc a přihlas se! 

ZAPOJ SE DO HISTORICKÉHO STATKU 18. – 21. 8. 

Prožij prodloužený víkend v malebném Kokořínsku plném rybníků, lesů a jeskyní. Pomoz s rekonstrukcí statku z 19. století, v jehož prostorách vzniká nezávislé a především nevšední kulturní centrum. Vyraz s námi do Farmstudia. Zní to jako skvěle strávený letní víkend? Přečti si víc! 

Už máš svůj dobrovolnický účet? Díky němu bude přihlašování na akce jednodušší než kdy dřív, bez vyplňování dokola těch stejných formulářů. O jeho výhodách si můžeš přečíst tady.

Těšíme se na všechna setkání, bláto ve vlasech i večerní táboráky!

Tamjdem