Výprava za trutnovskou zelení

DSC03038První květnový víkend jsme ve skupině 9 Tamjdem dobrovolníků strávili v organizaci Trutnovská zeleň, která se zabývá podporou zaměstnanosti sociálně znevýhodněných dlouhodobě nezaměstnaných osob.
V sobotu jsme se, společně s organizací Trutnovská zeleň, projeli do naší „práce“ vozem Land Rover. Pracovali jsme nejdříve na oplocenkách na louce, ze které byl krásný výhled. Potom jsme pokračovali se stejnou prací v lese. Stihli jsme se podívat na Havlovu milovanou chalupu na Hrádečku, kde ho jednoho času střežila STB a navštívil ho zde i Dalajláma. V neděli jsme pracovali na stavbě zídky pro bylinky. Před odjezdem do Prahy nás paní Terezie z Trutnovské zeleně s kolegyní vzala na vojenskou tvrz Stachelberg. Je to rozsáhlý pevnostní areál z roku 1938, který je součástí pohraničního opevnění proti Německu (období moci Hitlera). Vedle tvrze stojí rozhledna Eliška, ze které je možné vidět Vraní hory, Jestřebí hory, Orlické hory, stolové vrchy: Bor a Szczeliniec Wielki. Výhled stál opravdu za to!
Na Víkendovce jsme si zkusili zajímavou práci, užili výletování a přálo nám i krásné počasí. Děkujeme paní Terezii z Trutnovské zeleně za bezvadný víkend a za příležitosti dozvědět se mnoho zajímavých věcí a dobrovolníkům za nadšení do práce : )!

Podívejte se na více fotografií do našeho fotoalba na Facebooku.