Vyměň siestu za smysluplné léto

Prázdniny se blíží a ty už se vidíš na pláži, v jedné ruce nejnovější bestseller a ve druhé sangrii? Těšíš se na tu pohodu a nicnedělání, ale pak ze zamyslíš nad tím k čemu to vlastně je? Zkus to letos udělat jinak, vyraz do slunných destinací, poznej místní obyvatele i dobrovolníky z celého světa, a hlavně pomoz tam, kde je to potřeba. Uvidíš, že tvé cestovatelské zkušenosti získají zcela nový rozměr.

Vyjet můžeš na tzv. workcamp, krátkodobý dobrovolnický projekt, který trvá až tři týdny, a zažít jej můžeš kdekoli na světě! Jednotlivé projekty se liší svými zaměřeními a každý si určitě vybere. Od 15 let můžeš vyjet, kam se ti zachce po České republice, od 18 let se poté můžeš hlásit na zahraniční projekty. Koukni se do mezinárodní databáze a vyber si workcamp podle svého gusta a nebo se přihlas rovnou na některý z níže uvedených.

Archeologický výzkum v Hostalric
Španělsko 26/6 – 10/7

Staň se součástí projektu, který se snaží využít archeologii a historii, aby uchoval a podpořil kulturní dědictví nejen v místní kultuře, ale i mezinárodně. Jako dobrovolník budeš mít jedinečnou šanci si vyzkoušet, jak archeologický průzkum probíhá na vlastní kůži.

Revitaai
Portugalsko 17/7 – 28/7

V červnu 2017 zničily přírodní požáry poblíž Pedrogão Grande téměř 500 domovů, 141 000 hektarů půdy a zabily 64 osob. Jednalo se o jedny z nejhorších požárů v historii této země. Letošní workcamp je pořádán právě na pomoc lidem, kteří kvůli nim přišli o vše. Práce bude především manuální, ale určitě zbude dostatek času na poznávání místních, jejich příběhů a kultury.

Pomoc migrantům na italsko-francouzských hranicích
Itálie 25/6 – 8/7

Organizace pomáhající lidem zaseknutým na hranicích Itálie a Francie hledají na léto ochotné lidi, kteří jim pomohou alespoň v rámci dvou týdnů. Náplní jejich činnosti je aktivní solidarita a podpora migrantů. Pomoc by ovšem nemohla fungovat bez stovek zapojených dobrovolníků, kteří jsou potřeba především při letním náporu. Přidáš se k nim i ty a pomůžeš tam, kde je to potřeba?

Léto v El OSo
Španělsko 24/8 – 4/9

Poznej skutečný venkovský život ve Španělsku a vydej se do vesnice, která má pouhých 200 obyvatel. Je známá především pro bohatý výskyt ptactva, včetně druhů, které se nevyskytují nikde jinde na zemi. Pomoz s ochranou místního prostředí a zapoj se do tvorby centra pro návštěvníky, vymezení turistických cest nebo opravou pozorovatelen.

Sociální inkluze v horách
Itálie 20/8 – 31/8

Máš blízko k lidem a chceš poznat, jak funguje komunitní dům pro lidi s mentálním postižením? Vydej se do Itálie a staň se na chvíli součástí místního života. Zapojíš se do každodenních aktivit, jako jsou práce na zahradě, údržba domku, tvořivé dílny, hraní her a spousta výletů. Dále se dozvíš, jak funguje ortoterapie, s jakými problémy se místní potýkají, a také poznáš místní kulturu a historii. Nezní to báječně?

Zalíbil se Ti koncept dobrovolnictví, či dokonce jeden z workcampů? Chceš se podílet na smysluplném zahraničním projektu s podporou domácí neziskové organizace? PŘIHLAS SE JEŠTĚ TEĎ! Jeden klik Ti může změnit nejen letošní prázdniny.

Dotazy, nejasnosti? Piš na outgoing(at)tamjdem.cz
Budeme se těšit!