Vyjeďte na workcamp, než začne škola!

Léto se již chýlí ke konci, ale než začne škola, ještě stihnete vyjet na workcamp, místa je stále dost!  Můžeme zaručit jedny z nejsilnějších zážitků z těchto prázdnin, nové přátele z celého světa, procvičení cizího jazyka a získání nový dovedností. Stačí si jen vybrat z témat a míst, která vás nejvíce zajímají v databázi workcampů zde.

My jsme pro vás předvybrali pár zajímavých míst.

Autonomy house @ Smiling park (Grottaglie – Puglia)

Itálie 25/8 – 6/9

Slyšeli jste již o zelené terapii? Ve Smiling parku se s ní můžete seznámit. Místní zde vytvářejí projekty prevence sociálních a psychologických poruch. Společně s odborníky a klienty se budete starat o místní zvířata, psy, osly a koně a přispívat k lepšímu fungování parku.Camp Photo

Ethno Village Stari Draganac

Kosovo 28/8 – 10/9

Podílejte se na renovaci vysídlené kosovské vesnice a vytvoření etno vesnice a místa pro poutníky. V tomto regionu žije mnoho mladých nezaměstnaných lidí, konání workcampu je může pomoci motivovat k péči o místní kulturní dědictví a rozvoji komunity.

Volunteering Thayatal, Wachau and Donau-Auen

Rakousko 28/8 – 10/9

Rakousko je známé svou úchvatnou přírodou. Na tomto workcampu navštívíte hned tři národní parky, z nichž jeden je dokonce pod ochranou UNESCO. Hlavní aktivitou bude péče o místní ekosystémy, tak aby se podpořila biodiverzita.

Meadows of Great Bustard, Mokrin

Srbsko 3/9 – 18/92016-06-17 14.59.51

Zachraňte dropa velkého! Drop velký je na červené listině druhů a je ohrožen vyhynutím. Louky v Srbsku jsou jedním z posledních míst, kde se vyskytuje, a proto se skupinka studentů životního prostředí pustila do jejich údržby. Máte jedinečnou příležitost se k nim přidat a zapojit se tak  do záchrany tohoto ptáka.

Experiencing community life (Jahnishausen)

Německo 3/9 – 16/9

Láká vás život v komunitě? Pojďte si ho vyzkoušet do komunity fungující od roku 2001. Můžete jim pomáhat s údržbou jejich domu, a péčí o farmu. Zjistíte, jaké to je, žít v komunitě s 46 lidmi, dozvíte se o transitních městech a naučíte se základy nenásilné komunikace.