Vyjeď na workcamp za kulturou

Pod pojmem kultura si každý z nás představí něco jiného. Pro někoho je to umění, hudba nebo jazyk, pro jiného architektura či jídlo. Proto jsme do dnešního výběru zahrnuli široký výběr workcampů, na kterých tě kulturní zážitek rozhodně nemine. A pokud nevíš, o čem tento projekt je, čti dál!

Workcampy jsou krátkodobé dobrovolnické projekty (rozuměj 2-3 týdny), které se konají všude po světě. S naší organizací můžeš vyjet do vybraných destinací a pomoci neziskovému projektu podle svého výběru. Současně s tebou se do práce zapojí jak místní, tak i světoví dobrovolníci, a získáš tak jedinečnou možnost jak blíže poznat nové kultury či procvičit cizí jazyky. Pokud se chceš o workcampech dozvědět více, stačí kliknout sem.

A teď k našemu výběru!

art-1690148_1920

Art diStrict 2

Slovinsko 24/8 – 5/9

Na konci léta se můžeš vydat do slovinského města Kranj, kde se společně s partou kreativních nadšenců pustíš do obnovy prázdného domu a zahrady. Tento workcamp bude součástí uměleckého festivalu Kámen-nůžky-papír a jeho hlavním cílem je udělat netradiční umělecký zásah do místního života. Kromě různorodé práce se můžeš těšit na poznávání tohoto historického místa, jeho historii a místních obyvatel.
 

Tour of Freedom

Kosovo 20/7 – 13/8

Už tě unavuje městský život a chceš zažít opravdové dobrodružství? Popadni krosnu a kolo, a vydej se na putovní workcamp napříč Kosovem! Cestou poznáš místní obyvatele, zapojíš se do dialogu o ekologii a lidských právech, pomůžeš různým komunitám s vzdělávacími workshopy a jinými aktivitami, a hlavně poznáš jaká je situace v této zemi z první ruky.

Street art festival of Castellarte

Itálie 22/7 – 1/8

Je tomu už přes dvacet let, co se skupina dobrovolníků v italském městečku Mercogliano rozhodla toto místo zviditelnit a uspořádat pouliční umělecký festival. Letos se do jeho organizace můžeš zapojit i ty, a pomoci tak s organizací události, již ročně navštíví tisíce návštěvníků. Během festivalu se také setkáš s významnými osobami, které se zapojují nejen do organizace tohoto festivalu, ale i do boje s mafií, a dozvědět se tak více o jejich činnosti a pohledu na některé významné historické události.

Bear Art

2

Chorvatsko 20/8 – 30/8

Vyrazit můžeš i do Chorvatska, ale tentokrát na jinou dovolenou než tu s rodiči na pláži. Místní neziskovka tady už několik let neustále usiluje o zachování přírodního i kulturního dědictví, a vede útočiště pro lidi a divoké šelmy. Jako dobrovolník se zapojíš do údržby a zkrášlování tohoto místa. Pokud chceš v létě využít své kreativní vlohy a nebojíš se jednoduchých životních podmínek, může být právě tento workcamp pro tebe ten pravý.

Language festival

Rusko 23/10 – 29/10

Na závěr bychom rádi zmínili i tento velkolepý jazykový festival, kterého se můžeš zúčastnit, a nechat se obklopit stovkami lidí a řadou světových jazyků. Jeho hlavním cílem je poukázat na rozmanitost jazyků a jejich hodnotu. Dobrovolníci se zde zapojí hlavně do přípravy festivalu, ale také do aktivní účasti na něm. Příležitostí poznávat cizí kultury tak budeš mít víc než dost!

Tyto projekty jsme pro tebe vybrali v mezinárodní databázi workcampů. Pokud tě nějaký z nich zaujal, můžeš se jednoduše přihlásit prostřednictvím této přihlášky. Pokud by tě zajímal projekt v jiné zemi nebo s jiným tématem, určitě se do databáze podívej sám a vyber si ze stovky dalších workcampů. Projektů, které stále čekají na dobrovolníky jako ty je stále dost!