Vyhráli jsme 11. kolo akcelerátoru Impact First

132 dní v akceleračním programu Impact First od pražského Impact Hubu nám v Tamjdemu převrátilo svět vzhůru nohama!

Zkoumali jsme, proč děláme to, co děláme, komu tím vlastně prospíváme, kdo a proč by o to měl vůbec stát a hlavně, jak to všechno udělat tak, aby to bylo finančně udržitelné. No, byla to fuška a parádní jízda zároveň!

Nejen, že jsme od listopadu minulého roku spali málo, pili hodně kafe a jedli hodně sladký, vedle plánování letošních dobrovolnických akcí na pomoc neziskovkám po celém Česku jsme také absolvovali 14 neuvěřitelných workshopů s profíky, 5 expertních konzultací s kapacitami jako Arnošt Matějka, Kamil Pošvic, Karel Pařízek, Lenka Stárková, Jana Švarná a 18 hodin společných hovorů s neskutečným mentorem Davidem Kovalským, který by si zasloužil titul Mistr hrany (ne)komfortu. David totiž přesně věděl, jak z nás dostat to nejlepší. Kdy předat věcné rady a doporučení z praxe, kdy zoomový call odlehčit lehce nekorektním vtípkem a kdy nás zaskočit nepřipravené s nějakou svou všetečnou otázkou, která ale cílí přesně do černého.

Kromě jisté porce stresu nás ale účast v akcelerátoru zároveň naplnila i ohromnou dávkou radosti a respektu k nasazení mnoha neuvěřitelných organizací a úžasných lidí, kteří stojí za jejich úspěchy.

Jsme vděční za to, že jsme tímto čtyřměsíčním trochu masakrem mohli projít společně s úžasnými týmy z TEEN Enterprise, podnikání mladých, Atlas of Today’s World, Salesiánské středisko Štěpána Trochty – místo Trnovany – Živý dům, K.BANA 2. šance – jóga pro (ne)závislost, Regionální organizace ROSKA České Budějovice, positivJE, Spondea, z.ú., Brontosauři v Himálajích – Himálajský patron, Centrum inkluze ops, Centrum kompetencí, Skutečně zdravá škola.

Ale stejně jako v každém Impact First i v 11. běhu hlavní cenu mohl vyhrát jen jeden projekt. 18. 3. 2021 rozhodla porota ve složení Magdalena Radová, Ivana Šajbanová a Jakub Mareš, že jsme to my. JSME NADŠENÍ!

Jaká byla naše vítězná prezentace, jak probíhalo slavnostní vyhlášení a následná diskuze s námi, Ivanou Štefkovou, z Impact First a týmem Skutečně zdravé školy, která vyhrála cenu mentorů?

A co bude teď?

Čtyři intenzivní měsíce kompletně redefinovaly, jak se díváme na Tamjdem a jak přemýšlíme o jeho dalším směřování. Proto se teď u nás můžeš těšit na více vzdělávacích akcí pro leadery i pro dobrovolníky, nové vzdělávací a síťovací akce pro samotné neziskovky, včetně fokusních skupin s cílem zmapovat jejich potřeby v oblasti manuálního dobrovolnictví a i nadále zůstáváme věrní jednodenkám, Víkendovkám a miniworkcampům…