Zorganizuj vlastní Víkendovku

Baví tě práce s lidmi a posouvání vlastních hranic? Jsi komunikativní a chceš dělat smysluplnou, zábavnou a velmi různorodou práci? Zajímá tě dobrovolnictví a rozvoj českých neziskovek?

ZAPOJ SE DO NAŠEHO TÝMU JAKO ORGANIZÁTOR V ROCE 2020.
Konkrétní možnosti, jak se zapojit do Víkendovek na jaře a v létě zveřejníme v průběhu února. Už nyní se ovšem můžeš hlásit a zajistit si tak místo. Tak to nepropásni!

KOUKNI NÍŽE NA POPIS PRÁCE ORGANIZÁTORA, POKUD TĚ ZAUJME NEBO MÁŠ JAKOUKOLIV OTÁZKU, OZVI SE NÁM NA EMAIL VIKENDY(AT)TAMJDEM.CZ

PROČ DO TOHO JÍT?

 

 • ZÍSKÁŠ ZKUŠENOSTI s vedením lidí a projektovým managamentem
 • PROCVIČÍŠ SI prezentační dovednosti, organizaci a delegování práce, organizaci volného času, time management, vedení her, komunikaci se zástupci neziskových organizací,
 • proplatíme ti náklady spojené s realizací projektu a neplatíš účastnický poplatek
 • vystavíme ti potvrzení o stáži/ praxi/ dobrovolnických hodinách a nabytých kompetencích

 

„…jelikož mne organizování tak „trochu“ baví a taky provází životem, řekla jsem si, proč ne… A tak jsem tady … a řeknu jen jedno, zkuste to taky! … je to nakažlivé, inspirativní, zábavné a srdcovka“…“ říká o své zkušenosti organizátorka Jana R.

 

CO PATŘÍ MEZI TVÉ ÚKOLY

Ve všech fázích tvého zapojení počítej s plnou podporou koordinátorky projektu a celého Tamjdem týmu.
1) Při PŘÍPRAVĚ (zhruba 2 měsíce až 2 týdny před akcí) organizátor komunikuje se zástupcem partnerské neziskové organizace a domlouvá detaily akce – náplň práce, ubytování, strava atd.; dále píše pozvánku a článek k chystanému projektu v ČJ i AJ, pomáhá s propagací akce, komunikuje s přihlášenými dobrovolníky atd.
2) Během REALIZACE Víkendovky je organizátor prostředníkem mezi neziskovkou a našimi dobrovolníky; zajišťuje, aby byly splněny cíle Víkendovky, pracovní i vzdělávací a dohlíží na to, aby byli všichni šťastní a nic jim nechybělo : ); provádí pár administrativních úkonů spojených s podpisy prezenční listiny a výběrem účastnického poplatku.
3) Při VYHODNOCENÍ (zhruba do týdne po Víkendovce) organizátor zpracovává závěrečnou zprávu, posílá poděkování a shrnutí akce dobrovolníkům i neziskové organizaci. Dále píše krátký text o proběhlé Víkendovce v ČJ a AJ opět pro propagační účely a předává fotografie koordinátorovi.

 

JAK MŮŽE VYPADAT NAŠE SPOLUPRÁCE?

 

 • Ve fázi příprav se koordinátor projektu Víkendovky s organizátorem osobně schází, píší si e-maily, volají si přes skype apod. Zodpovědnost za konkrétní úkoly je vždy na domluvě mezi koordinátorem a organizátorem (podle časových možností a předchozích zkušeností z Víkendovek). S vyhodnocením projektu je to stejné – opět minimálně 1 schůzka, e-maily, fotky a  je to;
 • svou první Víkendovku můžeš vést v tandemu se zkušeným organizátorem, takže se není čeho obávat;
 • organizátory vždy skupinově a individuálně ŠKOLÍME:
 • kromě organizování JE MOŽNÉ ZAPOJIT SE I JINAK, a to jako PR pomocník, apod.;
 • zapojit se můžeš i do samotného ROZVOJE TAMJDEMU A DOBROVOLNICTVÍ! Máš nápad na vlastní projekt? Rádi ti jej pomůžeme zrealizovat!
 •  

  Těšíme se na spolupráci!
  Na e-mailu vikendy(at)tamjdem.cz ti zodpovíme všechny tvoje dotazy!