Víkendovky v roce 2013

V roce 2013 jsme organizovali 12 Víkendovek, do projektů se zapojilo 123 účastníků a společně odpracovali 1160 dobrovolnických hodin pro český neziskový sektor.

Děkujeme všem našim dobrovolníkům a partnerským neziskovým organizacím za jejich čas, aktivní účast a podporu!

22. – 24. listopad – Na pomoc v Benediktu

Benediktus 2013Do komunitního domu Benediktus, které sídlí v Chotěboři, se na Víkendovku vydalo 12 dobrovolníků. Společně s klienty a pracovníky sdružení pracovali na zazimování tamní zahrady. Po práci na chladném vzduchu jim bylo odměnou vystoupení hudební kapely sdružení, povídání si o činnsoti organizace a teplý čaj. Na fotky se podívejte zde.
25.-27.října – Víkendovka na zámku s InBází

inBaze_2013Do Rakovic na pomoc s natíráním dveří a rámů vyjelo 14 dobrovolníků. Kromě práce jsme si také v sobotu večer odpočali u ohně a užili si víkend na zámku, kde sdružení InBáze buduje multikulturní centrum a pro své klienty. Fotky zveřejníme brzy.


18.-20.října – Studenti z NY University of Prague se zapojili o víkendu v Propolisu

propolis 2-2013V Chříči tamní sdružení Propolis pracuje na opravě historické budovy pivovaru a oživení místního komunitního života pořádáním různých kulturních akcí. Dobrovolníci spolu se zahraničními studenty z NY University of Prague se podíleli na rekonstrukčních pracech v pivovaru. Až bude dostaven, poslouží mimojiné jako chráněná pracovní místa pro mladé lidi se sociálním handicapem. Na fotky se podívejte zde.


11.-13.října – Navštívili jsme Lesní školku Pramínek

PramínekV Pramínku se konala historicky první víkendovka pro rodiče s dětmi, a tak jsme měli na konec více dětí než rodičů. Všichni si práci a pobyt na čerstvém vzduchu velice užili, každý se naučil něco nového  – od pečení hliněných koláčů po pokládání dlážděné podlahy. Na více fotek se podívejte zde.

 

 

13.-15. září –  Pomohli jsme s výrobou laviček na staré faře

SBěhem tohoto víkendu jsme pomohli vyklidit půdu historické fary, kteoru spravuje organizace Genius Loci Sudslava a vyrobili jsme několik laviček, jež budou sloužit divákům divadelních představeníve vesnici.  Více fotek zveřejníme brzy.

 

 

21.-23. červen – V Zoo Chleby jsme si pohladili geparda

ZOO chlebyDobrovolníci měli během této víkendovky šanci poznat historicky první soukromou ZOO Chleby  a zkusit si v ní na chvíli pracovat. Kromě úklidů ve výbězích a přípravě výrobe nového obydlí také připravili dort pro oslavované surikaty a pohladili si geparda. Více fotek zveřejníme brzy.

 

 

 

 

7.-9.červen – Na biofarmě ve Valči dávají ovce dobrou noc

Valec 2013Ve Valči jsme navštívili tamní ekologickou farmu, kterou vede sdružení AreaViva a realizuje zde své projekty sociálního zemědělství. Tentokrát jsme pleli zahradu, vyrovnávali maringotku, stavěli plot a šli se podívat do zámku a jeho parku. Na více fotek se podívejte zde.

 

 

26. – 28. dubna -Propolis pro pivo a pro lidi

Snímek 152Do Chříče a tamní organizace Propolis jsme se vydali o víkendu 26.-28. dubna. Propolis opravuje historický pivovar s cílem vytvořit tam nová chráněná místa, osvěžuje tamní kulturní život pořádáním oslav různých svátků a festivalu. V dobrovolnické skupině Čechů a cizinců jsme pomohli zejména s prací na zahradě, trochu s rekonstrukcí pivovaru a užili jsme si příjemnou společnost zástupců neziskovky. Více fotek zveřejníme brzy.
19. – 21. duben -Další z Víkendovek jsme si užili v Benediktu

benediktus 1_2013Ve skupině dobrovolníků – Čechů a Američanů jsme pomohli s pracemi v komunitním domě jménem Benediktus, na úpatí Železných hor. Benediktus je místo, kde společně žijí lidé s různými handicapy a lidé bez postižení. Tato speciální komunita je isnpirována mezinárodním hnutím L´Arche a sídlí v nedaleké Chotěboři. Na fotky se můžete podívat zde.
19. – 21. duben – Tamjdem hýbe sluncem

Lodzie 2013Valdštejnská lodžie je unikátní historická památka, kde jsme během Víkendovky v mezinárodní skupině 7 dobrovolníků a dalších příchozích Jičíňáků postavili nový chodník z pískovcových kvádrů a přemístili do něj samotné slunce! Otiskli jsme se tak nadobro do tamní Cesty přátelství! Nezůstali jsme ušetření ani pořádné dávky alternativní kultury a ohromného množství buchet, čaje a jiných dobrot! Na více fotek se podívejte zde.

 


12.-14. dubna – V Buddhistické kulturní společnosti jsme zkusili i meditaci

BKS_skladame_2013Víkendovka v Buddhistické kulturní společnosti BKS ve Vyhlídkách u Českých Budějovic proběhla 12.-14. dubna. V BKS jsme pomohli hlavně se skládáním dříví na otop, a že ho bylo! Chlapi vykopali drenážní jámu a ještě jsme trochu zahradničili a umyli okna. Kromě skvělého jídla jsme ochutnali také atmosféru meditace a mohli jsme se zapojit. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o centru a o buddhismu diamantové cesty v Čechách. události na FB najdete pár fotek.29.-31. března – Pohybově kreativní víkend v Kredanci

kredance_2013První letošní Tamjdem víkendovka se konala o víkendu 29.-31. března, kdy jsme tak trochu za velikonoční pomlázkou vyrazili do Komunitního a Tanečního prostoru Kredance v Českých Budějovicích. V bývalé textilní továrně, kde se setkávají tanečníci s dalšími umělci blízkého okolí, jsme pod vedením designérky z Tinquer Interiore pomohli s výrobou nábytku z recyklovaných materiálů. Věřte, že bar kredance vypadal po našem urputném úsili v neděli k nerozeznání od toho, kam jsme v pátek večer přijeli. Na fotky se můžete podívat v události na FB!