fbpx

Víkendové školení za námi, kopec akcí před námi!

Víkendové školení za námi, kopec akcí před námi!

O víkendu 12. – 13. 6. proběhlo víkendové školení nových leaderů dobrovolnických akcí. A to je teda skvělá parta! 💛

V sobotu jsme společně s leadery a lektorkou Katkou vyrazili na Divokou Šárku. Celodenní workshop byl zaměřený na AKTIVITY A HRY. Ano..celý den jsme si hráli!

Hry, díky kterým si na Víkendovce zapamatuješ jména všech spoluúčastníků i energizery, které ti rozproudí krev, i když máš chuť dát si zrovna dvacet. Také icebreakery, které tě na Víkendovce trochu otrkají a zbaví tě počátečního studu, když s sebou nemáš parťáka. Nechyběly ani všeljaké týmovačky, které stmelí skupinu a na závěr různé evaluační aktivity, které nám pomohou celou akci hezky uzavřít a zhodnotit.

V neděli nás čekal workshop na téma DOBROVOLNICKÁ AKCE NANEČISTO. Celý den jsme strávili v komunitní zahradě Kuchyňka v trojské zelené džungli, kde by nikdo neřekl, že je v Praze. V Kuchyňce jsme odvedli pořádný kus práce, během které přicházely nečekané situace, které museli noví leadeři zvládnout vyřešit.


A tak Zuzka zachráňovala dobrovolnici Aničku, která spolkla vosu, Péťu čekal neplánovaný příchod novináře z místního plátku, Tomáš improvizoval při obědě, na který byl jeden z dobrovolníků alergický, Maky se musela poprat s odchodem hned několika dobrovolníků, Helča čelila znuděné skupině dobrovolníků, kterým se nechtělo do práce..Tyto a další situace mohou totiž na Víkendovce opravdu přijít a noví leadeři jsou teď na ně připravení!

Na závěr nás čekal ještě workshop PRVNÍ POMOCI s lektorkou Šárkou.

Celý víkend jsme zakončili táborákem s kytarou, na který se k nám přidali další dobrovolníci, organizátoři, přátelé i kolemjdoucí…🧡