V Neratově zábavou a prací ožilo hned několik míst

2016_06_vikendovka Neratov_118Prožili jsme nádherný slunný víkend ve znamení smysluplné práce, ale také legrace.

V páteční večer jsme zažili nejen společnou „seznamovací“ večeři, ale také odpočinek v podobě vydařeného večera u kytary a vína.

Po klidném spánku a dobré snídani jsme se celý sobotní i dopolední nedělní den věnovali nachystané práci, která nám každou hodinu ukazovala jak je potřebná a jak si ji lidé ze Sdružení Neratov nesmírně váží.

V průběhu víkendu jsme stihli vytvořit u Neratovské hospody nejen další nový prostor se zámkovou dlažbou, kde si návštěvníci hospody budou moci pochutnávat na pivu a grilovaných specialitách, ale také jsme roztřídili dřevo a uklidili spoustu nepotřebného materiálu, který zde zbyl po nedávné rekonstrukci hospody.

Plánovaná práce s dřevem nám šla také jak po „másle“. Nejprve jsme vytvořili potřebné zásoby pro topení dřevem u Chaty Neratov a následně jsme upravovali les u kostela.

Poutní dům a fara se pod našimi rukama „rozzářily“ novým nátěrem fasády a opravou potřebné informační nástěnky, ale také malováním nově zrekonstruovaných podkrovních prostor na faře.

2016_06_vikendovka Neratov_083V průběhu soboty nám Sdružení Neratov připravilo několik zajímavých, krásných a nezapomenutelných zážitků. Nejprve jsme se opět seznámili s místy, které Sdružení spravuje, jako jsou zahradnictví, obchod a hospoda. Na každém kroku zde bylo úžasné vidět plnohodnotné zapojení lidí s mentálním postižením, o které se Sdružení stará. Na večer jsme měli oblíbenou „objednávku“ na úžasný výklad pana faráře Josefa Suchára v nočně osvětleném kostele. V průběhu večera nám „doplnili“ naše hladové žaludky speciality grilu a místní kuchyně Neratovské hospody a také lokální pivo.

Vzpomínáme a již nyní opět plánujeme, že se co nejdříve do Neratova na další více než potřebnou pomoc vrátíme.

Děkujeme všem z Neratova, kteří se o nás celý víkend prostě báječně starali v čele s našimi dvěma skvělými průvodci Alexem a Kamilem.

Děkujeme všem prací a legrací „nabitým“ dobrovolníkům, kteří nejen, že udělali mnoho práce, která je za nimi vidět, ale ještě při tom byli milí, nápomocní a vytvořili u toho inspirující tým.

 

Podívejte se na naše Facebook fotoalbum zde.