Pomocné ruce na neobyčejném místě v Neratově

Prožili jsme nádherný víkend v podzimních barvách na neuvěřitelně inspirujícím místě.

2015_10_vikendovka Neratov_101V pátek po příjezdu jsme zažili příjemnou společnou „seznamovací“ večeři a dobře se vyspali na víkend plný práce.

Od sobotního rána bylo po celý víkend vše ve znamení neuvěřitelně inspirujících lidí ze Sdružení Neratov, kteří nám každou minutou ukazovali, jak je nádherné dělat něco, co vás baví.

V průběhu víkendu jsme stihli uklidit a vymalovat sklep, ve kterém se bude v Bartošovické škole dělat nová dílna pro děti; uklidit kůlnu plnou starých věcí a ve školní jídelně dětem podložit nové židličky, které už jim nebudou při obědě vrzat : )!

K podzimu patří dělání ohňů a to my jsme tedy splnili perfektně – spálili jsme velké množství posekaných větví, které do našeho odjezdu v neděli odpoledne prakticky všechny z okolí Neratovského kostela zmizeli.

V průběhu soboty nám Sdružení Neratov připravilo několik nezapomenutelných zážitků, na které myslíme ještě nyní: prohlídka Bartošovické školy a „zapálený“ výklad paní ředitelky Broňi, procházka s Alexem po obci Neratov s ukázkou míst, která Sdružení spravuje (prádelna, obchod, zahradnictví, hospoda atd.) a povídání o tom, jak celá organizace funguje. Večer jsme ještě vyslechli téměř magický výklad pana faráře Josefa Suchára v nočně osvětleném kostele a pak už jsme se šli „oddávat“ slovenským vínům na degustaci do místní nově otevřené kavárny Café Neratov.

Bylo to krásné. Opět přijedeme a hlavně kdykoliv opět rádi pomůžeme.

Děkujeme všem z Neratova a Bartošovic, kteří se o nás celý víkend prostě pohádkově starali v čele se skvělým Alexem, který nám zajistili báječné zázemí po celou dobu ve všem směrech.

Děkujeme všem prací „nabitým“ dobrovolníkům, kteří nejen, že udělali velký kus práce, ale ještě při tom byli neuvěřitelně milí a vytvořili skvělou partu, která má chuť se vidět znova.

Jana R. za Tamjdem

Prohlédněte si  obě fotoalba (více pracovní a více romantické) na našem Facebooku.