Rodinná pohoda na Farmě Naděje

Minulý víkend jsme prožili tak trochu v „punkovém stylu“ na Farmě Naděje, v partě malých i dospělých dobrovolníků.

Hned po příjezdu nás mile přivítali majitelé farmy Marie a Jakub. Protože v předchozích dnech pršelo, byl pozemek zablácený, a tak po krátkém rozmýšlení většina z nás zvolila obuv „naboso“. Pobyt na farmě nám zpestřilo soužití s hospodářskými zvířaty, která měla přístup takřka všude a občas jsme před nimi neuhlídali ani vlastní ložnici. K veselé náladě přispěly také děti a komunita lidí, kteří se podílí na fungování farmy. Pomohli jsme vyvrtat díry do země a zasadit nové dřevěné sloupy, které poslouží k oplocení výběhů. Postavili jsme vyvýšený záhon ze dřeva a kompostu a vytvořili ohniště uprostřed teepee. Děti pomáhaly hlavně se sbíráním dřeva, krmením zvířat a ve volném čase si užily malování na obličej a vytvořily si kreativní módní kousky. Na Farmě Naděje jsme ochutnali spoustu výborných veganských jídel, vždy ve formě velké skupinové hostiny, v domečku nebo teepee. Stihli jsme osvěžující koupání v blízkém rybníku a výlet do lesa, při kterém si děti zahrály hru na procvičení pozorovacích schopností.

Víkendovka byla v mnoha ohledech speciální a těšíme se na další Víkendovky na Farmě Naděje a také na další akce s dětmi. Děkujeme všem, malým i velkým dobrovolníkům!

Pro více fotek koukni na náš Facebook! 

Nadace_O2_logo_cmyk
Tuto Víkendovku jsme zrealizovali díky podpoře Nadace O2 a díky grantu jsme se mohli více zaměřit i na rodiny se speciálními potřebami. Děkujeme!