Užij si letní atmosféru na workcampu!

Letní prázdniny se blíží a s nimi přichází ta (ne)příjemná otázka: kam vyrazit? Chceš vycestovat do zahraničí, poznat místní kulturu a obyvatele opravdu zblízka, a k tomu pomoct zajímavým projektům? Tak vyjeď na workcamp, který ti dá tohle všechno, a ještě mnohem víc!

Je to jedinečná příležitost, jak strávit pár týdnů v cizí zemi, pomoct vybrané neziskové organizaci, poznat dobrovolníky z celého světa a zapojit se do projektu, který má smysl! Více informací o tom, jak takový projekt probíhá, do jakých zemí vysíláme nebo jak se přihlásit najdeš tady.

Zúčastnit se můžeš třeba následujících workcampů

_MG_5466Drávafok

Maďarsko 2/7 – 11/7

Týden na farmě ti dá skvělou příležitost dostat se z každodenního shonu města a tzv. „vypnout“. Na tomto workcampu tě čeká spousta manuální práce, od sbírání ovoce, sázení rostlin až po sekání dřeva a kopání jezírka. Můžeš tu nejen uplatnit své znalosti ohledně tvorby krajiny, ale také se dozvědět něco o tradičním farmaření, maďarské kultuře a udržitelnosti.

 

Take action together with young women

Bulharsko 8/7 – 19/7

Zajímavý workcamp tě čeká i v Bulharsku – v místní vesnici se skupina žen rozhodla zatočit s chudobou a postavením místních žen, a i ty jim můžeš pomoct! Zapojíš se například do kreativních workshopů, na kterých tě čeká recyklování a up-cyklování oblečení a módních doplňků. Dále tě čekají odpolední setkání, diskuze na téma gender equality a nespočet výletů ve volném čase.

Mountains enchanted: the art of water springs in the Italian Alps

Itálie 22/8 – 31/8

Máš rád hory? Pak si rozhodně nenech ujít tento zajímavý workcamp uprostřed italských Alp! Cílem tohoto projektu je přivést místní prameny řek do přijatelného stavu, a to ať v rámci čištění jich samých nebo jejich okolí. Mimo jiné se tedy můžeš těšit na udržování a stavbu turistických stezek, které zpřístupní tato místa i turistům.

River Festival Tanderbal

1488079_10153049727828502_1260407121133489522_n

Srbsko 25/7 – 8/8

Inspirováno mnoha světovými metropolemi, město Bečej v severním Srbsku se rozhodlo sdílet svou jedinečnost a uspořádat vodní festival na břehu řeky Tisy. I ty se můžeš podílet na jeho organizaci, pomoci s přípravami i samotným průběhem, a samozřejmě si užít jeho atmosféru a vše, co nabízí. Ať už se zajímáš o umění, ekologii nebo sport, určitě si najdeš to své!

English and fun

Rusko 25/6 – 10/7

Pokud chceš být na workcampu obklopen lidmi a využít svého kreativního ducha, pak vyjeď na tento dětský tábor! Budeš součástí jak vzdělávacích, tak i volnočasových aktivit, od jazykových workshopů po sportovní utkání. Zapojíš se do přípravy filmového festivalu, mezinárodního dne nebo třeba dne sociálního podnikání. Tyto dva týdny jsou zkrátka našlapané od rána do večera a nudit se tady rozhodně nebudeš!

Všechny workcampy jsme vybrali v mezinárodní databázi, kde najdeš stovky dalších! Neváhej tedy, najdi si takový, která tě bude bavit a vyplň přihlášku na této stránce.