Stavíme cestu přátelství ve Valdštejnské Lodžii

lodžie 419.- 21. dubna míříme do Jičína do Valdštejnské Lodžie.O.s. Lodžie už více než 10 let přispívá k záchraně a obnově využití významné kulturní barokní památky Valdštejnské lodžie, Čestného dvora a přilehlého parku. Členové sdružení se od počátku snaží prezentovat historii památky interaktivně a hravě. Kastelán Lodžie a tamní dobrovolníci zejména v posledních letech oživují kulturní dění v kraji pořádáním různých akcí pro veřejnost, které se týkají tradic, naplňují kreativní a alternativní potenciál místa.
Vlastní prací se otiskneme do historie této významné kulturní památky. Čeká nás stavba „Cesty přátelství“ na tamním dvoře. V praxi to znamená pokládání pískovcových kvádrů na  terasu před kavárnou a chodník. Kromě kamenického řemesla se seznámíme se zákoutími Lodžie, a jelikož místo žije kulturou, v sobotu nás čeká představení masového biohororu Řezničiny (vegetarián friendly) a hudební vystoupení dua SOL ET LUNA (PL), více se dozvíte zde.

Kromě natažených svalů bude na co se těšit!

rezniciny

Praktické informace

PODMÍNKY: Účastnický poplatek je 200 korun českých. Stravu (kromě páteční večeře), ubytování a cestu na místo hradíme, je ale nutné si schovat jízdenky. Snažte se připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívejte se na všechny podmínky účasti na Víkendovce tady.

Chcete-li se přihlásit, napište nám na  vikendy@tamjdem.cz, zatím pracujeme na online přihlašovacím formuláři.

SRAZ: Pátek, 19. dubna v 16:45 na autobusovém nádraží Černý most v Praze, stanoviště číslo 2. Pojedeme do Jičína autobusem a z Jičína půjdeme pěšky do Valdštejnské Lodžie (Jičín, Sedličky). Cesta je dlouhá 3 km, zabere nám maximálně hodinu a půjdeme přes město, tedy turistická obuv není nutná! Pokud to máte blíž přímo Lodžie, napište prosím do přihlášky, že na vás nemáme v Praze čekat! Pokud sraz nestíháte, dejte nám vědět, můžeme společně najít nějaké řešení.

UBYTOVÁNÍ: Spát budeme v bytě pana kastelána a na místě je sprcha.

CO S SEBOU: Teplý spacák, přezůvky, teplé a dobré pracovní oblečení a teplé a pořádné boty, pláštěnku a můžete vzít hudební nástroj i jiné prostředky dobré pohody. Nezapomeňte si vzít něco k večeři na pátek, akci zahájíme tradičním piknikem a podělíme se mezi sebou.

KONTAKT:  Markéta Votavová (organizátorka) – Votavova.M@seznam.cz; Kamila Blažková (koordinátorka projektu) – vikendy@tamjdem.cz
Předpokládaný návrat do Prahy je v neděli večer, okolo 19:00. Další informace rádi podáme na uvedeném kontaktním e-mailu.