Stavěli jsme kamennou zeď v pivovaru

O víkendu 10.-12.5. jsme se jako každý rok vydali do malebné Chříče na severu Plzeňska, abychom pomohli Propolisu se stavbou samonosné zdi.

Tato zeď se tam staví již skoro 10 let, pracují na ni výhradně dobrovolníci z ČR i z celého světa. Vystřídalo se jich tu již bezpočet a všichni tak měli možnost vyzkoušet si, jaké je t;o stavět zeď obřích rozměrů bez použití malty. A my jsme teď o víkendu tuto stavbu skoro završili. Na další Víkendovce již možná budeme stavět zeď novou? Uvidíme. Mimo nošení kamenů a cihel a jejich skládání jsme se také hodně bavili. V sobotu jsme se šli projít, někteří dokonce navšívili pivovar v Plasech, hráli jsme deskové hry a při hře na piano se u piva povídalo dlouze do brzkého rána. Od dob, co jsme poznali Propolis, se celá Chříč hodně proměnila. Této změně tleskáme a jsme rádi, že jsme mohli být alespoň částečně u toho. Za víkend 11 dobrovolníků odvedlo úžasných 99 hodin dobrovolnické práce!

Už se do Propolisu znovu těšíme, příště pojeď s námi! 

Pro více fotek klikni na náš Facebook.

Také bychom chtěli poděkovat všem dárcům z loňské dárcovský výzvy Giving Tuesday 2018, protože i díky vám jsme na Víkendovku mohli vyjet.
 

Tuto akci jsme dále zrealizovali i díky Nadačnímu fondu Avast, který v období 06/2018 až 06/2019 podpořil náš projekt „Tam jdem na pomoc českým neziskovkám“. Děkujeme!