Sprachen, Freiwillige und Spaß!

Učíš se německy a rád by ses někde rozmluvil? Přijde ti, že gramatiku ovládáš dobře, ale když máš promluvit, tak marně hledáš ta správná slova? Pojď to s námi změnit a vyraz v létě mezi rodilé mluvčí, se kterými si můžeš povídat od rána do večera. A ještě k tomu pomůžeš dobré věci!

Na workcampu totiž strávíš dva až tři týdny v zahraničí, mezi místními, a ve společnosti dobrovolníků z celého světa, takže kromě němčiny můžeš procvičovat i jiné jazyky. Společně se zapojíte do aktivit vybrané neziskové organizace, prozkoumáte okolí a užijete si spoustu zábavy. Je to tedy jedinečná šance, jak se učit a zároveň pomáhat druhým! Více se o workcampech dozvíš na této stránce.

Dnes ti přinášíme výběr několika workcampů, na kterých jsou stále volná místa a kde budeš moct posunout svou němčinu zase o kus dál. Tak proč do toho nejít?

Barča Robková - Peace

Partycipation Festival

Rakousko 7/7 – 29/7

Na začátku léta můžeš vyrazit na rakouský festival s ekologickým zaměřením! Těšit se můžeš na týden plný workshopů, hudebních kapel a několik set dalších nadšenců. Jako dobrovolník na workcampu strávíš více času, protože součástí tvé práce bude jak příprava této události, tak závěrečný úklid po skončení festivalu. Jestli se nebojíš fyzické práce a chceš strávit pár týdnů na čerstvém vzduchu, pak je tohle akce přesně pro tebe!

 

Concentration Camp Memorial

Německo 29/7 – 12/8

V sousedním Německu budeš mít šanci poznat zblízka jaký byl život vězňů za druhé světové války. Na místě, kde se dříve nacházel koncentrační tábor Dora se jako dobrovolník zapojíš do odkrývání a rekonstrukce bývalých kasáren. Nadto získáš příležitost dozvědět se více o historii tohoto místa, historii dalších táborů nebo přesunutí zbrojního průmyslu do podzemí.

La décentrale

Švýcarsko 30/7 – 13/8

Zajímáš se o současné i budoucí problémy naší společnosti? Chceš poznat projekt, který se zaměřuje na permakulturu ve všech oblastech, od zemědělství, přes zdraví a bydlení, až po technologie? Pak se připoj k lidem, kteří se ve švýcarském centru snaží změnit svět! Kromě drobné manuální práce tě na tomto workcampu čeká spousta workshopů a diskuzí do kterých se můžeš zapojit. A zmínili jsme, že kromě němčiny si tu můžeš procvičit i francouzštinu, španělštinu nebo srbštinu?švýcarská farma

NoHiddenAGender

Německo 6/8 – 19/8

Na závěr zmíníme workcamp, který se snaží šířit osvětu ohledně gender stereotypů a témat spojených s LGBTIQ komunitou. Cílem projektu je jednak bořit tyto stereotypy, ale také podpořit účastníky v realizaci vlastních projektů po návratu domů. Pokud se tety o tuto oblast zajímáš, je to pro tebe skvělá možnost, jak získat nové znalosti a zkušenosti!

Všechny workcampy jsme vybrali v mezinárodní databázi, kde samozřejmě najdeš spoustu dalších! Témata projektů jsou různá, stejně jako termíny nebo země, kam můžeš vyrazit. Až najdeš projekt, který se ti líbí, stačí vyplnit tuto přihlášku. Tak to neodkládej a přihlas se ještě dnes!