Sportem ke zdraví (a k dobru!)

Znáš ten skvělý pocit po zaběhnuté desítce? Nebo nadšení při cestě z Víkendovky? Sport a dobrovolnictví mají mnoho společného, především ten skvělý pocit dobře odvedené práce. Pokud i ty patříš mezi nadšence, kteří milují pohyb a vše s ním spojené, pak pro tebe máme skvělou správu – můžeš jej spojit i s dobrým skutkem! Stačí se přihlásit na jeden ze sportovně zaměřených workcampů a připravit se na nezapomenutelný léto.

Workcampy jsou krátkodobé dobrovolnické projekty, které spočívají mimo jiné i v kulturní výměně. Dva až tři týdny totiž strávíš v cizí zemi společně s partou dobrovolníků, kteří se sjedou ze všech koutů světa. Společně pak pomáháte vybrané neziskovce, trávíte volný čas, poznáváte místní okolí i život nerušený turistickými vlivy. Zaměření workcampů je různé – od sportu, přes zvířata až po rekonstrukce historických památek – každý si zkrátka vybere „to své“. Zkus to i ty a užij si netradiční léto. Ale varujeme tě – dobrovolnictví je vysoce návykové! 😊

Začni tím, že si v mezinárodní databázi vybereš projekt podle svého gusta. Pokud máš blízko ke sportu, přinášíme ti několik tipů, které ti usnadní hledání, ale fantazii se meze nekladou. Na výběr je konec konců přes sedm set workcampů!

Lend your hand to others, share a smile.

Chorvatsko, 17/8 – 26/8

Přesvědč se, že tuto zemi můžeš poznat i bez ponožek v sandálech a řízku mezi chleby. Vyjeď do Chorvatska a zapoj se do projektu na podporu problematické mládeže a dětí, který zde probíhá už třetím rokem. Společně s ostatními dobrovolníky budeš připravovat volnočasový program a aktivity, při nichž představíš svou rodnou zemi a kulturu.

Yoga as a lifestyle in La Città dell’Utopia

Itálie, 8/9 – 15/9

I na konci léta se dá zažít krásný workcamp. Jestli tě láká jóga, meditace, dechová cvičení a Řím, pak nehledej dál a rovnou začni rolovat podložku! Po úspěšném workcampu v loňském roce se tady po místech jen zapráší…

Entertainment in Asylum Seekers Centre in Natoye

Belgie 2/7 – 14/7

O uprchlících dnes slýcháme na každém kroku, ale jak jejich život vypadá, poté co se dostanou do jednoho z azylových center? To i mnohem více se dozvíš na workcampu, kde bude náplní tvou práce organizace aktivit pro děti i dospělé. Tak neseď doma a pojeď jim vykouzlit úsměv na tváři!

KNK Longboard Camp

Slovinsko 20/7 – 28/7

Prahne tvé srdce po adrenalinu? Chceš vidět, jak si to sportovci míří stovkou z kopce na skateboardu nebo longboardu? Případně si tento sport vyzkoušet? Vyraz s námi do slovinských hor a zapoj se do organizace sjezdového závodu. Kromě skateboardů na tebe čeká také nádherná příroda, skvělé jídlo a úžasná společnost mezinárodních sportovců i dobrovolníků.

Zaujal tě některý z výše uvedených workcampů? Přihlásit se na něj můžeš jednoduše prostřednictvím této přihlášky. Nebo se koukni do databáze a vyber si úplně jiný projekt. Je to jen na tobě!

Pokud budeš potřebovat poradit, stačí napsat na outgoing@tamjdem.cz

Budeme se těšit na všechny přihlášky!