Rehabilitace prací

IMG_2918 Na Víkendovku do Ryzáčku jsme se letos vydali už po druhé. Během prvního víkendu v této neziskové organizaci vznikal dokument ČT o Tamjdemu, o kterém se můžete dočíst více zde
V Ryzáčku jsme opět strávili mnoho času s ušlechtilými koňmi. Víkendovka byla sice komorní, přesto povedená. Bylo nás dohromady 7 účastníků, z toho jeden česky nemluvící. Po příjezdu nám  zakladatelka sdružení velmi poutavě přednášela o činnosti hiporehabilitačního centra. Vtipný byl pokus o překlad celé přednášky účastníkům z ciziny : ). Sobotní ráno  jsme strávili česáním koní, odvážné bylo čištění jejich podkov, někteří dobrovolníci na koních i jezdili a vyzkoušeli si tak, jak funguje hiporehabilitace (rehabilitace jízdou na koni). Za víkend jsme stihli opravit chodník, uklidit v jízdárně a umýt sedla a pomůcky pro hiporehabilitaci.
Volný čas jsme trávili u ohně, opékali jsme buřty a za příjemného hudebního doprovodu na kytaru a harmoniku jsme zpívali české i zahraniční písničky.

Nakonec se ukázalo,že i dobrovolná práce ve skupině je vlastně rehabilitací – zad, která jsou zkřivená od sezení u počítačů, i unavených duší…. však smích je nejlepší lék : ).

Podívejte se na více fotek na našem facebookovém profilu.