Protáhneme svaly v Benediktu

Budujte s námi komunitní centrum Benediktus!
barevná pohodaZa našim dalším společným víkendem se vydáme 19.-21. dubna,  tentokrát do komunitního centra Benediktus v Modletíně, na úpatí Železných hor. Benediktus je místo, kde není tělesný nebo mentální hendikep zátěž, nýbrž výzva a možnost k vzájemnému obohacení pro lidi s postižením i mimo něj. Nádherná příroda všude kolem dokresluje atmosféru přijetí a dává prostor tvořit!
Benediktus se po vzoru mezinárodního hnutí L´Arche snaží o vytvoření společenství, jež tvoří lidé různých kultur, jazyků, tradic, náboženství, sociálního původu i intelektových schopností. Během naší víkendové návštěvy se seznámíme se sdílenými hodnotami, na základě kterých mezi s sebou obyvatelé Benedikta vytvářejí vzájemné vztahy.
V pátek nás čeká krátké přivítání s komunitou a návštěva Domečku s výrobky klientů z chráněných dílem v Chotěboři. V sobotu zjistíme, jak roste dříví v lese, pomůžeme se stavbou plotu, terénních úprav, které nám dovolí počasí Druhý den ráno je v Modletíně možnost modlitby se všemi místními na nedělní mši a po jejím skončení námi připravená bojovka – hra, která snad potěší úplně všechny!

Praktické informace

benePODMÍNKY: Tato Víkendovka je bez účastnického poplatku! Strava (vyjma pátečního večera) a ubytování jsou vám hrazeny. Na páteční večer si, prosím, dovezte něco malého k snědku – po příjezdu na místo si přichystáme společný piknik! Podívejte se na všechny standartní podmínky účasti na Tamjdemu zde.

PŘIHLAŠTE se zatím přes vikendy@tamjdem.cz, pracujeme na on-line formuláři.

SRAZ:  Pátek, 19. dubna v 16:50 na autobusovém nádraží Florenc uvnitř hlavní haly v blízkosti pokladny číslo 1. Z Prahy jedeme přímým spojem do Chotěboře, odkud nás vedoucí Benediktusu odveze do Modletína autem. Pokud sraz nestíháte, dejte nám vědět, můžeme společně najít nějaké řešení. Jiný způsob cestovní je na vás, můžeme se sejít také až v  Chotěboři, nezapomeňte ale na páteční program! Cestou zpět můžeme ušetřit za společnou jízdu vlakem.

UBYTOVÁNÍ: Spíme na madracích, které jsou pro nás v Benediktu k dispozici. V komunitním centru je dostupná sprcha a wc.

CO S SEBOU: Pro práci venku bude zapotřebí teplé, pokud možno nepromokavé oblečení, kvalitní obuv. Na doma pantofle a spací pytel na spaní. A pak vemte véču na pátek

KONTAKT NA ORGANIZÁTORA: Tereza Dumská –  dumskat(at)gmail.com, 00420 776 320 229

Předpokládaný návrat do Prahy je v neděli večer vlakem, okolo 17.30. Opět možnost domluvy i na dřívějším návratu, kdo by potřeboval. Další informace rádi podáme na uvedeném kontaktním e-mailu.