Přidej ruku k dílu i ty! Třeba na workcampu.

Léto už je za rohem, ale v databázi je stále spousta workcampů, které čekají na tvoji pomoc. Vydej se na jeden (nebo dva ;)) z nich, zapoj se do práce, která má smysl, a užij si prázdniny, na které nezapomeneš.

Na workcampu obvykle strávíš 2-3 týdny v cizí zemi pomáháním neziskové organizaci ve společnosti dobrovolníků z celého světa. Společně pracujete i trávíte volný čas, zkoumáte okolí a vzájemně poznáváte různé kultury. Jestli se chceš něco nového naučit, poznat nové přátele, procvičit cizí jazyky a odnést si zážitky na celý život, pak neváhej a přihlas se ještě dnes! Tento týden jsme pro tebe nachystali výběr zajímavých projektů, do kterých se můžeš zapojit.

A které to jsou?

2

 

Dance and theatre with kids

Švýcarsko 30/7 – 12/8

SCI pořádá taneční a divadelní týden pro děti z uprchlických center, s jehož organizací a vedením můžeš pomoct i ty. Pokud se zajímáš o téma migrace a mezinárodních problémů, máš francouzštinu na dobré úrovni a chuť uspořádat pro děti nezapomenutelný týden, pak je tohle workcamp přímo pro tebe.
 

Ecological farming

Německo 29/7 – 12/8

Ve stejném termínu se můžeš vydat i do sousedního Německa, tentokrát na jednu opravdu neobvyklou farmu. Její majitelé se snaží zachovat nejen její historické kouzlo, ale především dělat vše zodpovědně a udržitelně. Kromě práce na farmě se můžeš těšit na kreativní práci se dřevem nebo výpomocí na středověkém festivalu, kde farmáři prodávají své výrobky.

Building Social Inclusion in the Italian Hills

Itálie 17/8 – 31/8

Chceš svůj workcamp strávit obklopen lidmi? Vydej se na sever Itálie a zapoj se do života místní komunity duševně postižených. Dozvíš se jak funguje zahradní terapie, kterou si samozřejmě vyzkoušíš, a bude mít šanci poznat jak místní obyvatele a okolí, tak i historii a kulturu. Tvojí prací bude také starost o domácnost, zapojení se do her a výletů s místními hosty.

team-386673_1920

No More War Festival in Suderbyn Ecovillage

Švédsko 6/8 – 21/8

Na ostrově Gotland vytvořila skupina místních soběstačnou „ekovesničku“ zcela z vlastních zdrojů a zejména za pomoci dobrovolníků. Nyní hledají pomocníky pro organizaci festivalu pro upevnění mezinárodního přátelství a spolupráce. Tvojí prací bude nejen samotná příprava festivalu (např. permakulturní sprchy či kuchyně), ale i jeho organizace a aktivní účast na něm. Pokud se nebojíš jednoduchých podmínek bydlení, pak sem rozhodně vyjeď, protože tolik znalostí, dovedností a zážitků jen tak někde nezískáš!

Chceš se na některých z těchto projektů přihlásit? Stačí, když vyplníš tuhle přihlášku. Nebo se koukni do mezinárodní databáze workcampů a vyber si jiný projekt, kterého se zúčastníš. Stále jich je spousta s volnými místy, tak tuhle příležitost nepropásni!