fbpx

Pravidla pro účast na Tamjdem akcích v době pandemie

Pravidla pro účast na Tamjdem akcích v době pandemie

I letos se chystáme propojovat lidi, kteří chtějí dělat něco smysluplného, s místy, kde je jejich pomoc opravdu potřeba. Prozatím jsme naplánovali dobrovolnické akce v 10 neziskových organizacích po celé České republice, ale během následujících měsíců přibudou další.

Momentálně se tedy mmj. i připravujeme na chvíli, kdy budeme moct začít vysílat dobrovolníky do neziskovek, pořádat vzdělávací akce apod., a tak jsme sestavili tento přehled pravidel pro účast na jakýchkoliv akcích realizovaných Tamjdemem, o.p.s., který budeme průběžně aktualizovat.

Potřebuješ si udělat jasno v tom, jak to na akcích bude v téhle složité době vypadat, co je třeba zařídit předem a na co se připravit?

Pak jsi tu správně!

1) Dobrovolníkem nebo účastníkem akce se může stát pouze osoba, která se nejpozději první den konání akce prokáže negativním PCR nebo antigenním testem, ne starším než 7 dní (stejná pravidla platí např. i pro zaměstnance neziskových organizací, případně prokázaným úplným naočkováním nebo dokladem o prodělané nemoci v posledních nanejvýš 90 dnech.

2) Na všech akcích čekej, že budeš trávit čas výlučně venku a adekvátně se na to prosím připrav – oblečení, obuv apod.

3) Pracovat budeš v menších skupinách, které budou odpovídat množství právě povoleného limitu osob a budete mezi sebou s dobrovolníky dodržovat dostatečné rozestupy.

4) Přines si vlastní respirátor třídy FFP2 a vyšší (případně více kusů, dle tvého uvážení), a také vlastní dezinfekci na ruce v dostatečném množství.

5) Často si myj ruce mýdlem a vodou nejméně po dobu 20 sekund, vyhýbej se dotekům očí, nosu a úst, kašli a kýchej do kapesníku, který po použití vyhoď do koše s poklopem.

6) V neposlední řadě, pokud jsi v posledních dnech přišel/přišla do styku s potenciálně nakaženou osobou COVID-19, nebo pokud ti samotnému není dobře a projevuješ známky jakéhokoliv respiračního onemocnění (a to i přes negativní výsledek testu), tak buď prosím ohleduplný/á a zodpovědný/á a svou účast na akci co nejdříve zruš.

7) A nakonec, protože doba je nejistá, může se z Miniworkcampu stát Víkendovka, z Víkendovky Jednodenka, z Jednodenky pouhá myšlenka… Nebo dokonce celé naopak. Podpora neziskových organizací a zprostředkování dobrovolnické zkušenosti lidem jako jsi ty, jsou pro nás ale i letos na prvním místě. Rozhodli jsme se tak dobrovolnické akce realizovat i s rizikem nečekaných změn. Buď k nám proto prosím shovívavý/á a pročti si aktualizované poplatky a storno podmínky. Vždy nejpozději 14 dní před akcí budeme také finalizovat podobu a délku akce.

Aktualizováno 03. 05. 2021.

Chceš se ještě na něco zeptat? Neváhej se na nás obrátit.

Markéta de Almeida Marques
ředitelka, finanční koordinátorka
tamjdem@tamjdem.cz
+420 724 918 728