Víkend v komunitní Ville

O víkendu 4. – 6. května jsme ve skupině 11 dobrovolníků strávili bezva víkend v komunitním domě pro lidi s handicapem Villa Vallila v Červeném Újezdě u Benešova. Díky studentkám New York University v Praze, které pochází z různých koutů světa jako je New York, Singapur nebo Abu Dhabi, jsme měli velmi pestrou skupinu.

Víkend jsme v pátek večer zahájili posezením v přírodě před historickou villou, a to při vydatné večeři formou pikniku. Protože se ale ukázalo, že jsme všichni dobrodružné povahy, vydali jsme se ještě večer na výlet po okolní přírodě a za tmy jsme procházeli lesíky, louky a pole… Práce okolo villy byla pak v průběhu víkendu docela pestrá…  Natírali jsme i brousili, zahazovali výkop i pálili chrastí. Zůstali za námi natřené dřevěné plaňky na nový plot, zábradlí i vstupní brány. Zasadili jsme nové levandule na zahradě a zalili všechno zelené a zkusili jsme si i práci viláků na renovování nábytku (v našem případě starých židlí). Měli jsme šanci seznámit se s prací komunitního domu, s historií vily i samotné organizace a strávili jsme nějaký čas i s „Villáky“, kteří ve Vallile bydlí. V sobotu po práci jsme vyrazili na další procházku, tentokráte na opačnou stranu, než předchozí večer a nechyběl ani táborák a opékání buřtů. Už se těšíme, až se zase vrátíme do Vallily. A to nejenom kvůli skvělým obědům, které nám vařili, ale i kvůli bezva lidem a pohodové atmosféře.

Děkujeme všem za příjemný víkend a pořádný kus práce pro Villu, který jim pomohl připravit se na chystanou Zahradní slavnost pro veřejnost, fanoušky i přátele organizace a rodiny viláků.

Podívejte se na víc fotek v albu na Facebooku!