Poznej v létě nové země i sám sebe!

Udělej letos něco jinak a vyraz v létě na workcamp. Budeš mít jedinečnou příležitost cestovat, poznávat nová místa, a především pomoci dobré věci. Ale musíme tě varovat, jakmile totiž jednou začneš s dobrovolnictvím, je téměř nemožné přestat!

Workcamp je jedinečná zkušenost, při které poznáš nejen spoustu zajímavých lidí, ale i sebe samého. Užiješ si pár týdnů v cizí zemi, procvičíš cizí jazyky, zapojíš se do projektu, který má smysl a odvezeš si zážitky na celý život! Pokud se chceš o těchto projektech dozvědět víc, pak klikni sem.

Tento týden ti přinášíme workcampy ze slunného jihu i divokého severu. Tak kam to bude?

propolisí ze´d

SalvanÉs, The Border Land

Španělsko 1/7 – 15/7

V blízkosti Madridu se nachází vesnice, kde si v létě budeš moct vyzkoušet práci opravdového archeologa. Do tvé práce tě nejprve zasvětí zkušení odborníci, kterým poté budeš pomáhat s prací u vykopávek, ale i s nalezenými předměty. Kromě toho se dozvíš o historii místního okolí a problému vylidňování. Tak si nachystej klobouk a dlátko, a můžeš vyrazit!

 

Co-Creative Craftivism Camp

Finsko 10/7 – 20/7

Na opačném konci Evropy využiješ své kreativní schopnosti a nadšení. Místní organizace tu bude na oslavu 70. roku svých mírových prací pořádat opravdu neobvyklý workcamp! Po boku dobrovolníků z celého světa se tu pustíš například do tvorby pleteného graffiti, drobných oprav nábytku nebo organizace workshopů pro místní obyvatele. Ve volném čase pak můžeš prozkoumat krásy Helsinek nebo odpočívat v sauně.

REcapturing the history

Řecko 10/7 – 20/7

Ve stejném termínu můžeš vyrazit i do Řecka, kde tě čeká speciální studijní workcamp. Jeho účelem je vzdělat dobrovolníky v otázce migrace, která je dnes horký tématem napříč celou Evropou. Během workcampu se zapojíš do sbírání rozhovorů spojených s tímto tématem nejen v současnosti, ale už od počátku minulého století. Pokud se tedy chceš dozvědět více o tomto problému, tak neváhej a vyplň přihlášku ještě dnes.

Vallersund gård

Norsko 23/7 – 6/8

Pokud si chceš dobít energii a provětrat hlavu, pak vyraz na sever a odpočiň si (aktivně!) v místní Camphill komunitě. Strávíš dva týdny na farmě, která se nachází hned u pobřeží, a místním pomůžeš jak s prací na farmě, tak i tvorbou krajiny a natíráním domků. Domů se vrátíš nejen plný energie, ale i se skvělým pocitem dobře odvedené práce!

Žádný z těchto projektů pro tebe není ten pravý? Nevadí, koukni do mezinárodní databáze, kde najdeš stovky dalších workcampů, a určitě si vybereš! Nezapomeň, že můžeš vyjet i mimo Evropu, podrobnosti k tomu najdeš na této stránce. Přihlášku pak najdeš tady. Tak na co ještě čekáš?