Pomáháme v Buddhistické kulturní společnosti

Buddha-Finja112.-14. dubna jedeme pomoci do Buddhistické kulturní společnosti (BKS) ve Vyhlídkách u Českých Budějovic. BKS je meditační a vzdělávacím centrum, které bylo založeno skupinou praktikujících buddhistů s cílem studia buddhismu Diamantové cesty a uchovávání tradičních znalostí a postupů buddhistického umění a jejich přenosu na Západ. O víkendu pomůžeme s jarní úpravou zahrady (zarovnávat terén okolo stavení a hrabat listí a trávu), naštípeme a složíme dříví.

Najde se ale i práce v domě (velký podzimní úklid a vaření). Kromě intenzivní práce venku nás čeká prohlídka centra, dozvíme se něco o něm i o buddhismu diamantové cesty, zkusíme si meditaci a ostatní záleží na vás…

Praktické informace

PODMÍNKY: Účastnický poplatek je 250 korun českých. Stravu (kromě páteční večeře), ubytování a 1 cestu na místo hradíme, je ale nutné si schovat jízdenky. Snažte se připojit ke skupinovému odjezdu a počítat se skupinovým návratem, nebo přinejmenším cestovat ve více lidech. Podívejte se na všechny podmínky účasti na Víkendovce tady.

PŘIHLAŠTE se zatím přes vikendy@tamjdem.cz, pracujeme na on-line formuláři.

SRAZ: Pátek, 12. dubna 16:50 u vchodu do Billy na hlavním nádraží v Praze. Jestli sraz nestíháte, dejte nám prosím vědět! Také se s námi můžete setkat na vlakovém nádraží v Českých Budějovicích ve 20:00, pokladna číslo 1. Z ČB jedeme autobusem kousek dál a pak půjdeme cca 1 hodinu pěšky terénem, možná trochu blátem – je to ale krásná procházka.

MÍSTO A CESTA: http://www.mapy.cz/s/6Jmx

CO S SEBOU: teplý spacák, karimatku, přezůvky, TEPLÉ pracovní oblečení, TEPLÉ A DOBRÉ venkovní boty – lépe voděodolné, pracovní rukavice, pláštěnku, baterku a dobré boty na cestu. Na páteční večeři si každý něco přineste, podělíme se mezi sebou.

UBYTOVÁNÍ: Budeme ubytovaní ve 2 velkých místnostech, kde se topí, ale teplé vybavení neuškodí. Spát budeme na zemi, proto vlastní karimatky! Vařit si budeme společně a vegetariánsky, k dispozici budou sprchy s teplou vodou a splachovací záchody.

KONTAKT: Markéta (organizátorka) – Votavova.M(at)seznam.cz, Kamila (koordinátorka) – vikendy@tamjdem.cz

Předpokládaný návrat do Prahy je v neděli večer, okolo 18:00. Další informace rádi podáme na uvedeném kontaktním e-mailu.