Pojeďte s námi na workcamp!

Léto už o sobě dává vědět a spolu s ním brzy přijdou i prázdniny. Že ještě nemáte žádný program? Co takhle zúčastnit se workcampu? Dostanete se do mezinárodního kolektivu skvělých lidí a budete vytvářet něco, co má smysl. Můžete jet do přírody nebo do města, záleží jen, co si vyberete z nabídky workcampů v databázi.

Tady pro Vás přinášíme zajímavý výběr:

Promote Diversity and Peace
Albánie  28/5 – 4/6
V současné době je důležité učit se nenásilné komunikaci a nediskriminaci, myslí si to i v Albánii, a proto pořádají tento workcamp. Dobrovolníci spolu s místními studenty připraví představení o různých kulturách a možných způsobech komunikace. Společně vytvoří také mozaiku za využití recyklovaných materiálů na téma míru a diverzity. Je pro vás mír důležitý? Chcete se podělit s ostatními o české tradice? Jeďte do Albánie reprezentovat naši kulturu!
 
SONY DSC100% Sustainable Lifestyle I (Bernkastel-Kues)
Německo 16/7 – 31/7
Trvale udržitelný a off-grid způsob života vede Friedmunt Sonnemann. Pokud se od něj chcete naučit, jak udržovat staré odrůdy zeleniny a starat se o půdu a vlastní dům, máte příležitost. Je to jedinečná šance si odpočinout a užít přírodu spolu s ostatními dobrovolníky. Navíc strávíte 15 dní bez elektřiny!
 
Hamburg St. Pauli
Německo 23/7 – 14/8
Zajímá vás problematika bezdomovectví a chcete si prohlédnout největší přístavní město Německa? Křesťanský projekt Alimaus hledá dobrovolníky, kteří pomohou s péčí o bezdomovce v domě, který založila matka Tereza. Budete se účastnit aktivit organizace, která svým klientům poskytuje základní zdravotní péči, teplou stravu a čisté oblečení. Dům je provozován ve čtvrti St. Pauli, která je zároveň nejchudší, ale i nejživější čtvrtí Hamburku, je velice oblíbená mezi umělci a mladými lidmi.
 
 
2 Farming at Art Community in Kemiö Island
Finsko 15/8 – 18/8
Komunita umělců, které spojuje myšlenka „green artu“, pořádá workcamp na své farmě. Ta by se v budoucnu měla stát biofarmou, kde se budou konat nejrůznější semináře a tematické pobyty. Jako na každé farmě je i zde plno práce na zahradě a drobných údržeb na domech. Pokud se chcete o „green artu“, organickém pěstování nebo životě dozvědět více, tak neváhejte.
 
 
 
 
Help GREFA to take care of the animals
Španělsko 15/8 – 28/8
Podílejte se na záchraně poštolek a sov ve Španělsku. GREFA je nezisková organizace s dlouhou tradicí starající se o ohrožené druhy zvířat. Toto léto bude v jedné španělské vesničce stavět a umisťovat ptačí hnízda, tak do toho pojďte s nimi!