Farmaření ve Valči

IMG_0160Už jste slyšeli o Dívčí válce? Že už ano? A o dívčí jurtě na Valči? Že ještě ne? Tak slyšte…

Jednoho dne se takové čtyři treperendy setkaly v Praze a vyrazily vstříc dobrodružství. Několik dní na farmě je vskutku zocelilo a posunulo dál. Kromě farmářských znalostí jako například dojení oveček, výroba sýra a jogurtu nebo stáčení medu rozšířily své schopnosti vrtat, sekat, řezat, zatloukat, měřit a ochutnávat. Chystaly maringotku pro nově příchozího dobrovolníka, který se zapojí hlouběji do činnosti neziskové organizace AREA VIVA a všem se nové slovo „maringotka“ líbilo. Ve Valči po nich zůstane nový solární systém, spousty poliček, čistá a uklizená maringotka, nově natřená okna a snad pěkná vzpomínka v mysli místních. 
Nejen práce nás čekala, i jeden den s termálními prameny v Karlových Varech, česká jídla, místní kino s Formanovým filmem, vycházka ve Valečském zámku uprostřed noci, plavání v místním „bazénu“, opékání špekáčků, Dixit a španělské karty nebo prostě jen pěkné společné chvilky.
Společné chvilky, v angličtině nebo v jazyce rukou a nohou, ty pěkné i plné nedorozumění, chvilky práce i odpočinku jsme sdíleli spolu (i s hmyzem na farmě) a budeme si je pamatovat.

Fotografie z akce jsou k nalezení na našem facebooku. A o tom, jak si workcamp užila campleaderka Terka se dočteš na webu dobrovolnik.cz.