Podzimní práce v zahradě záchranné stanice vyder

Po náhlém ochlazení a s výhledem na deštivé dny jsme se vydali 4. – 6. října se skupinou 9 dobrovolníků do malebné Třeboně, kde provozuje Záchranou stanici zvířat Český nadační fond pro vydru. 

Počasí nás nakonec jen s jedním krátkým lijákem nechalo odpracovat 82 hodin a to převážně pracemi na letos vzniklé zahradě. Zapojili jsme se do vypletí a dosadby bylinkových pyramid, obnovy čtyř vyvýšených záhonů včetně jejich doplnění desítkami koleček uleženého kompostu ze stanice, vybudovali jsme podlážku na novou konstrukci pro nádrž na vodu, kterou jsme rovnou umístili a natřeli, vybudovali jsme třetí kruhový základ na fazolové teepee, drtili jsme větve a hrabali piliny kolem nově vzniklých soch ze dřeva. Práci jsme si zpestřili prohlídkou celé stanice s poutavým výkladem a osobními příběhy jednotlivých zvířecích obyvatel stanice a večerní procházkou Třeboní a  komentovanou prohlídkou místního pivovaru i s ochutnávkou piv. Odvážní zájemci si mohli pochovat a pohladit místní uvýukové hady užovku a krajtu a největší nadšení sklidilo nedělní venčení 2 vydřích mláďat do nedaleké Zlaté stoky i s běhacími kolečky po přilehlé louce, kde se zrovna popásal místní koník a koza Róza.

Děkujeme všem dobrovolníkům a dobrovolnicím za přátelskou atmosféru, spoustu odvedené práce a budeme se těšit zase příště.  

Více fotek najdeš na našem Facebooku.

Také bychom chtěli poděkovat všem dárcům z loňské dárcovský výzvy Giving Tuesday 2018, protože i díky vám jsme na Víkendovku mohli vyjet.