Plevelení Vlčihorské zahrady

DSCN1879 copyPočasí se nám na první červnové Víkendovce opravdu vyvedlo, takže jsme si Vlčihorskou zahradu i její okolí užili v její prosluněné podobě! Zatímco jsme pleli permakulturní záhonky, prováděli tzv. mulčování nebo shrabávali posekané rostliny z kořenové čističky a vozili je na kompost, naše chodidla se bosa brouzdala v orosené trávě. Hmatová odysea pokračovala i chůzí po měkkém jehličí nebo při sbírání ostružinových listů v lese přes který jsme se vydali na nedalekou rozhlednu Vlčí hora.
Čich jsme si procvičili nejen díky bezprostřední blízkosti bylinek, ale i procházkou do místního arboreta nebo během workshopu, v rámci něhož si každý vyrobil svůj vlastní originální parfém z esenciálních olejů.
V sobotu jsme po práci strávili příjemný večer u ohně a svými písněmi a hrou na kytaru jsme dotvořili přírodní symfonii složenou ze žabího kvákání, ptačího zpěvu a ševelení větru.

Vizuální krásy zahrady si během časného rána nenechaly ujít ani noční sovy a kvůli mlžnému oparu nad jezírkem plném leknínů, si přivstaly. Během neděle jsme uklidili hromady posekaných větví, vytřídili suť z kopce zeminy a pak se odvážili zahradu okusit i chuťovými pohárky. Děkujeme za odvedenou práci a hezký víkend!

Fotky z této Víkendovky můžete vidět v albu na našem Facebookovém profilu.