Nad koňmi v Dolním mlýně

Probudili jsme se v seníku, spali jsme přímo nad koňskou stájí. Byla zima ale zvládli jsme to!

Brzy ráno jsme se vycloumali ze spacáků abychom pomohli paní Miladě upravit okolí a připravit tradiční řemeslnou pout. Hrabali jsme, zametali, připravovali lavičky, stoly, stánky, podium. Dalo nám to zabrat, makali jsme jako divý, ale společně jsme všechno zvládli, a nakonec si v klidu užívali celou slavnost – někteří z nás dokonce navlékli tradiční kroje!

Shlédli jsme módní přehlídku dámských kostýmků z dob Tomáše Garrigue Masaryka, poslechli si mlynářské písně a kdo chtěl naučil se tkát, plést proutěné košíčky, zdobit perníčky či si vytvořit ozdobu z vizovického těsta. Den jsme ukončili společným ohýnkem, při kterém nám hrála živá hudba a při kterém nám paní Milada povyprávěla pikantnostmi ohledně historie mlýna. Myslím, že každý z nás, jak zalezl, tak usnul. Byl to krásný, však dlouhý den.

Ráno na to, jsme se stejnou námahou jako to předchozí, vykopávali ze svých vyhřátých spacáků. Uklízeli jsme po slavnostech, šli se porozhlédnout po okolí a po společném obědě jsme si vydali na prohlídku kostela svatého Jana Křtitele. Průvodce nás dokonce nechal abychom si na kostelní zazvonili!

No a tím, jak se říká: „Zazvonil zvonec a víkendovky byl konec“.

Děkujeme všem dobrovolníkům za výborně odvedenou práci a příjemné chvíle!

Pro více fotek navštiv náš Facebook. 🙂
 

Tuto Víkendovku jsme zrealizovali díky Nadačnímu fondu Avast, který v období 06/2018 až 06/2019 podpořil náš projekt „Tam jdem na pomoc českým neziskovkám“. Děkujeme!