Oslavili jsme Den Země v SEVERu

Poslední dubnový víkend vyrazila parta 13 dobrovolníků a dobrovolnic do Horního Maršova pomoci místní neziskovce, Středisku ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s. Organizaci jsme pomohli 143 hodinami dobrovolnické práce.

Sobota se nesla v duchu Dne Země – akce pořádané po celém světě za účelem zvýšení informovanosti o ochraně životního prostředí. Dopoledne jsme pomáhali s poznávací trasou v lesích okolních kopců, kde si desítky dětí a jejich rodičů zkoušeli úkoly zaměřené na poznávání přírody. Odpoledne jsme se podíleli na organizací slavnosti v areálu střediska, kde jsme se starali zejména o táborák a občerstvení. Účast byla hojná a návštěvníci měli možnost koupit si nepřeberné množství věcí od bezobalových produktů po domácí sýry. Den byl zakončen krásným představením Bratrů v triku.

V neděli jsme pomáhali na bývalé faře, kterou využívá středisko jako výukový a pobytový prostor, s přípravou políčka pro horské žito, s bouráním ukázkového kanálu pro splavování dřeva, který se bude rekonstruovat, s úklidem kolem fary a tvorbou proutěného oplocení kolem záhonků na faře. Pár dobrovolníků se vydalo uklízet odpadky v blízké stráni. Na závěr víkendu většina dobrovolnic a dobrovolníků ještě zvládla návštěvu malého, faře přilehlého kostelíku Nanebevzetí Panny Marie.

Moc děkujeme všem dobrovolníkům a dobrovolnicím za spoustu odvedené práce a Michalovi za fotky! Budeme se těšit příště.

Více fotek z akce najdeš na našem Facebooku!

Také bychom chtěli poděkovat všem dárcům z loňské dárcovský výzvy Giving Tuesday 2018, protože i díky vám jsme na Víkendovku mohli vyjet.
 

Tuto akci jsme dále zrealizovali i díky Nadačnímu fondu Avast, který v období 06/2018 až 06/2019 podpořil náš projekt „Tam jdem na pomoc českým neziskovkám“. Děkujeme!