Letní bramborová brigáda

Poslední Víkendovka tohoto léta v termínu 24. – 26. 8. proběhla v Akademii sociálního umění Tabor.  Už samotná cesta předurčovala tento víkend na jedno velké dobrodružství – cestou nás zastihl intenzivní déšť, který nás ale nezlomil a tak jsme zahájili neformální seznamování u piva (nejen mezi sebou ale i s místními obyvateli) a následně při sdílení naší vlastnoručně připravené večeře.

V sobotu ráno jsme se mohli na vlastní pěst přesvědčit, jak funguje biodynamické zemědělství a v čem spočívají antroposofické základy fungování Akademie. Hned po snídani a po vyčerpávajícím povídání o činnosti organizace, jsme se nadšeně pustili do práce. Náš tým se rozdělil do 3 skupinek – první vyčistila záhon pro kozy, druhá čistila výběh pro koně a sekala větve pro krmení koz a ovcí, poslední skupina měla na starosti nastolení pořádku ve stodole a hrabání usušené trávy. Odpoledne se celá skupina přesunula na sběr brambor, a nemyslete si, že jsme je sbírali ručně! Všechno probíhalo za účasti švýcarského pomocníka – speciálního traktora na sklizeň brambor. A tak jsme sklidili téměř celé pole. V Akademii na nás již čekaly zasloužené brambory na několik způsobů – nejprve vynikající bramboráky a pak taky brambory s tvarohem – na jídlo během Víkendovky se nikdo určitě nestěžoval.

Další den dopoledne jsme pokračovali ve sklízení brambor – čekalo na nás další pole. Pracovali jsme do oběda a celkem odvedli patrný kus práce. Počasí se během celé Víkendovky přálo a měli jsme krásně slunečno. Celkem se Víkendovky zúčastnilo 12 dobrovolníků z 5 zemí světa – z Česka, Slovenska, Rumunska, Ruska i Srí-Lanky a dohromady jsme odpracovali 132 hodin.

Všem dobrovolníkům děkujeme za jejich pracovní nasazení do práce, spoustu legrace a pozitivní přístup!

Pro více fotek koukni na náš Facebook
 

Tuto Víkendovku jsme zrealizovali díky Nadačnímu fondu Avast, který v období 06/2018 až 06/2019 podpořil náš projekt „Tam jdem na pomoc českým neziskovkám“. Děkujeme!