Neváhejte a pomáhejte v zahraničí!

Pojeďte s námi na zahraniční workcamp! Je to jedinečná příležitost, jak poznat nové přátele, procvičit si angličtinu či jiný cizí jazyk a hlavně budete pomáhat tam, kde je třeba. Záleží jen, jaký workcamp si vyberete z databáze. My pro vás přinášíme další výběr zajímavých projektů, na které můžete vyjet:

Comala Youth Festival (Turin – Piemonte) 2Camp Photo

Itálie 02/07 – 17/07

Dětské centrum zaměřené na rozvoj uměleckých aktivit pořádá letní festival S.L.A.M., na který hledá dobrovolníky nadšené do hudby a práce s dětmi. Dobrovolníci budou pomáhat, jak s praktickou přípravou festivalu a přípravou jídla, tak s jeho organizací.

Сhildren city on the border (Görlitz)

Německo 02/07 – 16/07

Máte jedinečnou možnost strávit dva týdny v dětském světě v Dětském městě. Jedná se o letní tábor pro německé a polské děti, které dostanou možnost vyzkoušet si, jaké to je být zodpovědní a svobodní. Potřebují ale pomoc s organizací tábora od chápavých dobrovolníků, jdete do toho?

Refugee centre ‚Emmen‘

Nizozemí 16/07 – 30/07

Hrajete si rádi a zajímáte se o uprchlickou tématiku? Děti v uprchlickém táboře chodí přes rok do školy, ale na prázdniny program nemají. Proto se hledají aktivní a kreativní dobrovolníci, kteří znají spoustu dětských her, mají rádi hudbu, tanec a sport. Ti budou po čas workcampu žít v táboře a mají tak jedinečnou možnost vyzkoušet si vše na vlastní kůži.

Never forget! (Dachau)903471_10152342455833502_2062062016_o

Německo 30/07 – 12/08

Jeďte na studijní workcamp do Dachau! Až 120 mladých lidí se každoročně již od roku 1983 schází pod záštitou International Youth Meeting. Hlavním tématem letošního ročníku je národní socialismus a právě proto se koná v Dachau, prvním koncentračním táboře, který byl v Německu nacisty postaven.

Empowering volunteers (Friedland)

Německo 30/07 – 14/8

Frieland je tábor pro uprchlíky se 70 letou historií. Zájímáte-li se o tuto problematiku, máte jedinečnou možnost poznat osobní příběhy lidí, kteří zde žijí. Dobrovolníci budou spolupracovat s uprchlíky a práce bude mít opravdu široký záběr od opečovávání komunitní zahrady v táboře po organizování dne otevřených dveří.