Neseď doma. Vyjeď na workcamp, pomáhej, poznávej a zlepši svou němčinu!

Pracovní týden je v plném proudu, semestr je v plném proudu a člověka to nutí myslet na pohodové letní večery bez stresu. Už víš, kam v létě vyrazíš? Chceš si užít dovolenou, ale taky dělat něco užitečného, naučit se něčemu novému a do toho procvičit cizí jazyky? Pak workcampy jsou přesně pro tebe! Tento týden jsme vybrali sadu těch, na kterých kromě angličtiny procvičíš i němčinu! A že nevíš o co jde? Nevadí, o důvod víc se přihlásit!

Workcamp je dobrovolnický projekt, na kterém strávíš jeden až tři týdny v partě lidí z celého světa a společně pomůžete vybrané neziskovce. Zaměření těchto projektů je velmi široké, můžeš tak vyrazit na sportovní události, ekofarmy, dětské tábory nebo různé historické památky. Kromě práce tě vždy čekají i vzdělávací workshopy, poznávání okolí a cizích kultur. Všechny podrobnosti o tom, kam můžeš vyrazit nebo jak se přihlásit najdeš na těchto stránkách.

ZA NĚMČINOU MŮŽEŠ VYRAZIT TŘEBA SEM:
 
SONY DSCRenovation and Gardening at Waldorf School Schönau
Rakousko 6/8 – 26/8

Slyšel jsi o tzv. Waldorských školách? Na těchto institucích probíhají alternativní vzdělávací programy, které kromě intelektuálu rozvíjí i manuální a kreativní dovednosti. Na workcampu v Schönau se můžeš těšit na workshopy ohledně jejich principech, ale i na rekonstrukci a práci v zahradách. Konec konců, kdo jiný by měl pořádat lepší workcamp než organizace, která s nimi má téměř dvacet let zkušeností?
 
 
Zentrum für Begegnung Doro
Švýcarsko 8/7 – 22/7

Místo setkávání, jak jej sami popisují jeho zakladatelé, původně vzniklo v sedmdesátých letech jako nová forma soužití. Zatímco jedna část komunity se stará o zemědělství, druhá udržuje v chodu domácnost, a vytváří místo, kde se pořádají semináře, tráví prázdniny a užívá příroda. Tento workcamp vysoko nad mořem je tak skvělou příležitostí pro všechny, kdo si potřebují na chvíli odpočinout od svého života a “civilizovaného stereotypu”.

Wachau Volunteer – Youth for Nature
Rakousko 30/7 – 12/8

Cílem tohoto projektu je ochránit vzácný a ohrožený biotop v údolí Wachau. Dobrovolníci z celého světa zde pomáhají s údržbou několika hektarů luk a mokřin, odstraňují invazivní druhy a chrání tak ty místní. Díky spolupráci s národním parkem může každý milovník přírody poznat tuto oblast z naprosto nového úhlu pohledu – stačí sbalit pořádné boty a jedinečné prázdniny můžou začít!

6

Holidays for kids
Německo 22/7 – 5/8

Pokud chceš strávit svůj workcamp v rušném a akčním prostředí, využít svého kreativního ducha a být v kontaktu s mnoha lidmi, pak vyraz na prázdninový tábor pro děti! Nikdo tě nenabije takovou energií a nenaučí místní jazyk tak jako ony! Můžeš se těšit na různé výlety, sportovní aktivity, vyrábění a mnohem více. Tak proč nejet a nevytvořit program, na který nezapomeneš ani ty ani ostatní účastníci?

Documentary: 25 Years of International Workcamps in Wöbbelin
Německo 12/8 – 27/8

Je tomu už 25 let, co v tomto bývalém koncentračním táboře probíhají mezinárodní workcampy. Organizátoři se tedy rozhodli natočit o těchto projektech dokument, na kterém se můžeš podílet i ty! Multimediální workshopy budou vedeny profesionálním školitelem. Máš tedy jedinečnou příležitost dozvědět se více nejen o místní historii, ale i kultuře a hodnotách.

Máš vybráno? Pokud ne, nevadí! Stačí kouknout do databáze, kde je několik stovek dalších workcampů, ze kterých si vybere opravdu každý! Na závěr stačí vyplnit přihlášku a ostatní už se postaráme. Tak na nic nečekej a přihlas se ještě dnes!