Nepropásni letos workcamp!

Láká tě tohle léto strávit jinak než chytáním lelků na pláži? Tak pojeď na workcamp! V mezinárodní databázi jsou stovky projektů, do kterých se můžeš zapojit a udělat letos něco nejen pro sebe ale i pro druhé. Byla by škoda tuhle příležitost propásnout!

Našimi favority se staly třeba tyhle workcampy:

Gabriela Malenova-Island mrkev 2

Stage on the street: all included
Portugalsko 6/7 – 17/7
Náplň tohoto workcampu bude opravdu různorodá a obohacující. Nejenže budete spolupracovat s hendikepovanými lidmi, ale budete společně diskutovat globální témata ekologického směru a prezentovat je veřejnosti.

Erto Eco Farm Ii
Estonsko 3/7 – 10/7
Pokud chceš na workcampu pracovat rukama a pobývat na čerstvém vzduchu, vydej se do Estonska na jednu z mnoha fungujících soběstačných organických farem. Erto Farm se specializuje na pěstování zeleniny a chov skotu.

Starka
Rusko 17/7 – 31/7
Jsi zapálený archeolog, nebo tě jen fascinují vykopávky a zajímá, jak to všechno funguje? V Rusku budete pod odborným vedením objevovat město Old Ryazan, které bylo ve 13. století zničeno.

Ágasegyháza – Teaching and Renovation
9892Maďarsko 30/7 – 14/8
Již podeváté se na tomto místě bude konat workcamp. Dobrovolníci budou pracovat manuálně a vylepšovat tamější základní školu a její okolí. Čeká je však také práce s dětmi a příprava netradičního táborového programu. Jedinečná příležitost poznat maďarský venkov a jeho tradice.

Come to KuBa (Hitzacker)
Německo 5/8 – 19/8
Zajímá tě aktuální politická situace a rád bys zjistil, jak v Německu umělci a další kreativci pomáhají přispívat k pozitivní atmosféře v zemi? Přestože práce bude zejména manuální a to přímo v kulturním centru – přeměněné vlakové stanici, příležitostí k diskusi a vzájemné inspiraci bude mnoho.

Na nic nečekej a přihlaš se ještě dnes. Volná místa na workcampech rychle ubývají!