Nejvyšší čas přihlásit se na workcamp!

Už je téměř konec dubna a to znamená jediné – nejvyšší čas se přihlásit na letní workcamp! Užiješ si spoustu legrace, poznáš přátele z celého světa, procvičíš si angličtinu a co víc, ještě u toho pomůžeš tam, kde je to potřeba!

Tady ti přinášíme výběr zajímavých workcampů, další nalezneš v databázi.

Shepherding workcamp for better coexistence with brown bears in the Alps
Slovinsko 30/5 – 13/6DSCN0973
Chtěli byste si na pár dní vyzkoušet jaké to je být pasáčkem ovcí? Dobrovolníci budou spolupracovat s místní komunitou a naučí se základním dovednostem spojených s chovem ovcí. Zároveň se dozví, jakým způsobem je možné udržet soužití stád ovcí a medvědů, kteří se do slovinských Alp pomalu navrací. Doporučení: před odjezdem se naučte pískat! 🙂

Le château Vert- Green Castle- institution for Adults and Children with disabilities
Belgie 29/6 – 16/7
Zajímá vás sociální práce a chcete získat zkušenost v zahraničí? Le château Vert je instituce starající se o 80 dospělých a dětí s motorickými poruchami. Jako dobrovolník budete asistovat při denních aktivitách a na procházkách. Můžete také projevit vlastní iniciativu a zorganizovat kurz tance, ručních prací, vaření, kreativitě se meze nekladou.

Art & Rehab In the South of Spain
Španělsko 10/7 – 25/7
Přispějte k záchraně jedné španělské vesničky, ze které pomalu odchází její obyvatelé. Cílem tohoto workcampu je péčí o opuštěné domy upozornit místní na důležitost jejich dědictví. Dobrovolníci se naučí speciální tradiční technice natírání fasád domů, zároveň budou moci dát průchod svým uměleckým schopnostem a na některých zdech se vyřádit. Graffity povoleno!

Life in Children’s City (Magdeburg)Martin Habčák-Podobnosť čisto náhodná
Německo 21/7 – 7/8
Chcete pomoci dětem vytvořit si své vlastní město? V mini parku Elberado v průběhu dvou týdnů bude přibližně 400 dětí žít svůj život jako dospělí. Vaším úkolem bude spolu s dalšími dobrovolníky jim pro to vytvářet zázemí. Nejdříve celé město postavit, pomáhat dětem ve výkonu jejich nového povolání, starat se o stravu a poté město zase složit. Ve volném čase si můžete užívat přírodních krás v okolí parku.

Species protection (Middelburg)
Německo 23/7 – 8/8
V srdci přírodní rezervace a nedaleko Baltského moře leží farma, na které můžete strávit dva týdny. Dozvíte se mnoho o místní fauně a flóře a naučíte se pracovat s koňmi. Zároveň budete pracovat na obnově a uchování místního přirozeného prostředí. Prostě si užijete krásný čas v přírodě s partou dalších dobrovolníků.