Nech starosti za hlavou a jeď na workcamp!

Svatý týden, zkouškové nebo uzávěrka v práci nás všechny nutí myslet na to stejné: Už aby tu bylo léto! Díky prázdninám nebo státním svátkům nás čeká spousta odpočinku, který každý uchopí podle svého. Někdo vyrazí stanovat do hor, jiný si neumí představit léto bez moře. A my v Tamjdem? Neumíme si představit léto bez workcampů!

Je to jedinečná příležitost, jak strávit pár týdnů v cizí zemipomoct vybrané neziskové organizacipoznat dobrovolníky z celého světa a zapojit se do projektu, který má smysl. Užít si dovolenou jinak než obvykle, procvičit cizí jazyky a odnést si skvělý pocit na dlouhou dobu poté. Více informací o tom, jak takový projekt probíhá, do jakých zemí vysíláme nebo jak se přihlásit najdeš tady.

V mezinárodní databázi je více než šest set workcampů, na které se můžeš přihlásit. Pokud se ti v ní ale nechce hledat, přinášíme ti tipy na ty, které bys rozhodně neměl přehlédnout!

Záchranná stanice GREFA

Španělsko 1/7 – 15/7

Chceš vidět jak to chodí na záchranné stanici a být u toho, když se divoká zvířata vracejí po úrazu zpět do volné přírody? Není lepší příležitost než vyrazit do Španělska a připojit se k ostatním dobrovolníkům, kteří zde budou pomáhat. Čeká tě například vytváření umělých hnízd, jejich oprava a umisťování na podporu hnízdění sov a poštolek. Zkrátka neobvyklý zážitek na skvělém místě!

Hakka a barvení indigem v Asii

Taiwan 30/7 – 5/8

Zajímáš se spíše o interakci s místními obyvateli, chceš vidět jejich život opravdu zblízka a nejen to – chceš jejich život zažít? Na tomto projektu budeš mít jedinečnou šanci vyzkoušet si místní řemeslnou tradici barvení látky indigem, poznat místní i jejich děti, a ve volném čase objevovat krásy ostrova. Domů si kromě obarveného trika odvezeš i nezapomenutelné zážitky a krásný pocit ze smysluplné práce.

Stavění geodomu na farmě

Bulharsko 9/6 – 20/6

Přemýšlíš o tom, že si jednou postavíš domek mimo město a budeš žít v souladu s přírodou? Pojeď se podívat, jak na to! Místní organizace si před pěti lety koupila pozemek, na kterém postupně vytváří farmu založenou na permakulturních principech a biodynamickém kalendáři. Že nevíš, o co jde? O důvod víc vyjet na toto nádherné místo a oddechnout si od stresu a civilizace.

Festival bubnování za humny

Německo 25/6 – 14/7

Potřebuješ naopak zažít workcamp obklopen lidmi, hudbou a nekončící zábavou? Zapoj se do festivalu RAKATAK v Berlíně, kterého se jen loni zúčastnilo přes sedm tisíc návštěvníků! Jako dobrovolník budeš pomáhat nejen s přípravou a úklidem, ale především i během samotného festivalu a poznáš tak podobná akce vypadá „z druhé strany“. Also, kommst du mit?

Kreativní léto v mladé komunitě

Finsko 20/6 – 4/7

Láká tě vyjet na sever, ale zároveň nechceš být sám uprostřed přírody? Přidej se k nám a pomoz při organizaci aktivit pro mladé azylanty ve Finsku. V jejich domě mají možnost studovat a navštěvovat zájmové kroužky, ale léto s mezinárodními dobrovolníky je zkrátka něco jiného! Pojď do toho a staň se součástí jejich nezapomenutelného léta!

Tak co tomu říkáš? Chceš se také podílet na smysluplném projektu s podporou domácí neziskové organizace? PŘIHLAS SE JEŠTĚ DNES! A zažij léto jako nikdy předtím!

Dotazy, nejasnosti? Napiš Barči na outgoing(at)tamjdem.cz
Budeme se těšit!