Na víkend!

Co děláte o víkendech? Chtěli byste poznat zajímavou neziskovou organizaci, pomoci jí v její práci, poznat při tom nové lidi, svět kolem sebe a možná trochu i sebe sama? Nebo vás jednoduše láká jet na víkend pryč a odpočinout si od mentální práce například štípáním dříví?

Zapojte se do dění kolem sebe

  • DSC_3915Víkendovky jsou expedice mezinárodní skupiny dobrovolníků na pomoc českým neziskovkám.
  • Do různých koutů ČR se vydáváme zhruba dvakrát do měsíce, od pátku večer do neděle večer.
  • Na víkendech se většinou sejde kolem 12 lidí (různě staří, s různými zájmy), dopředu se neznáme a často jsou mezi námi cizinci ze všech končin světa, kteří v ČR žijí.
  • Účastnický poplatek je 250,- a částečně pokrývá náklady na cestu na místo, ubytování a stravu. Zbytek nákladů včetně pojištění hradíme my. Více viz Podmínky víkendovky.

Získejte dobrovolnické zážitky, které jen tak nezapomenete!

Skládáme dříví v Buddhistické kulturní společnosti, v Benediktu pomáháme rekonstruovat dům pro lidi s handicapem, do Propolisu jezdíme zachránit pivovar a podpořit místní komunitu, pomáháme opravit barokní památku Valdštejnskou Lodžii, užije nás však i na biofarmaření v organizaci Area Viva ve Valči a rádi tancujeme v Kredanci… jezdíme ale i jinam…

Přečtěte si více o partnerských organizacích Víkendovek a workcampů.

JAK NA TO?

Podívejte se na Víkendovky, které plánujeme na příští měsíce, vyberte si podle toho, kdy máte volno nebo podle zaměření organizace a přihlaste se zde. Pak už stačí počkat si na detaily o akci od organizátora a zabalit si.