Máš volno? Neseď doma a vyjeď na last minute workcamp!

Máš najednou s koncem června více volna a nechce se ti sedět doma?
Tak na nic nečekej a vyjeď na workcamp do světa!
Vybrali jsme nějaké last minute příležitosti, do kterých se můžeš ještě do konce června zapojit!
Vydej se do Itálie, Kosova, nebo dokonce na Island nebo do Bangladéše.

Workcampy jsou jeden až třítýdenní dobrovolnické projekty na pomoc neziskovkám, které probíhají na různých místech po celém světě. Na konkrétním workcampu se sejde parta kolem deseti dobrovolníků různého věku a z různých zemí, kteří společně pracují pro dobrou věc, tráví volný čas a poznávají místní kulturu, krásy okolí a opravdový život v cizí zemi.

V mezinárodní databázi najdeš velké množství aktuálních projektů s různým zaměřením, na které se můžeš přihlásit.

Námi vybrané workcampy níže startují ještě do konce června!
 

Pomoc s opravou sjezdovek na islandské hoře Skálafell

Island, 27/06/2018 – 13/07/2018

Místní na úpatí hory Skálafell v Modrých Horách potřebují pomoc s úpravami sjezdovek a připravit sentak na další lyžařskou sezónu. Kromě samotné práce venku bude třeba přidat ruku k dílu ještě při drobných opravách a renovacích dřevěných horských chatek.
Protože se wokcamp koná na odlehlém místě uprostřed přírody, můžeš čekat pořádný zážitek ze života mimo civilizaci a výhledy do nekonečné přírody na dlouhých procházkách.
 

Zasaď strom v Bangladéši

Bangladéš, 28/6/2018 – 07/07/2018

Během tohoto workcampu budeš mít šanci zapojit se do ochrany přírody a boje se změnou klimatu a podporou kvalitního života místních komunit a to ne jinak, než sázením stromů. Ale v plánu jsou i malé vzdělávací projekty s místními a symbolická demonstrace.
 

Zažij dva týdny plné umění a kultury v Itálii

Itálie, 29/06/2018 – 09/07/2018

Spolu s ostatními dobrovolníky budete plánovat a organizovat kulturní a umělecké akce ve spolupráci s místní komunitou v Mezzago (Monza Brianza). Kromě organizování akcí čekají dobrovolníky i divadelní a improvizační workshopy.
 

Prožij každý den hrou

Rusko, 28/06/2018 – 10/07/2018

Baví tě práce s dětmi? Vyraz na workcamp do Ruska, kde budeš chystat sportovní, vzdělávací i kreativní aktivity pro místní mládež a děti. Ale to není všechno, velká část aktivit je zaměřená na procvičování angličtiny a prostor bude i na představení země původu všech dobrovolníků hravou formou.
 

Poznej tradiční život v kosovských kopcích

Kosovo, 30/06/208 – 13/07/2018

Chceš být opravdu blízko přírodě? Vydej se na tento workcamp, který strávíš s místními v odlehlé vesničce v kosovských kopcích prací na čerstvém vzduchu jako je zahradničení, péče o hospodářská zvířata, a drobné renovace a úpravy stavení a přístřešků pro zvěř a sběr ovoce, ale i kreativní tvorba kompostovacího záchodu a dalších landart vychytávek.
 

Zaujal tě některý z uvedených workcampů?

PŘIHLAS SE JEŠTĚ DNES
A začni se těšit na cestu za poznáním!
Stovky dalších projektů najdeš v oficiální databázi, a pokud si s čímkoli nebudeš vědět rady, dej nám vědět na outgoing(at)tamjdem.cz.

Budeme se těšit!