Láká tě vedení týmu a projektový management v praxi? Staň se leaderem dobroakce!

Chceš s námi měnit svět českých neziskovek a ještě si u toho vyzkoušet vedení týmu, eventovou produkci, projektový management v praxi a posunout svůj vlastní leadership na další level?

PŘIJMI VÝZVU A STAŇ SE LEADEREM DOBROVOLNICKÉ AKCE

V Tamjdemu už 9 let propojujeme veřejnost a neziskovky skrze dobrovolnické projekty na pomoc s manuální prací. Ale bez téměř 90 leaderů těchto akcí, se kterými jsme za tu dobu spolupracovali, by to šlo vážně docela ztuha! Od roku 2013 jsme tak společně pomohli více než 70 různým neziskovým organizacím a do jejich práce zapojili přes 2600 dobrovolníků. 

Přidej se do našeho týmu i ty.

CO TI ZKUŠENOST LEADERA PŘINESE DO ŽIVOTA?

Na vlastní kůži si vyzkoušíš vedení týmu, eventovou produkci a projektový management a teorie, které z těchto oblastí znáš, konečně ověříš v praxi. 
V  reálných situacích poznáš, jaký jsi leader, jaké jsou tvoje silné stránky a na čem chceš ještě zapracovat. 
Procvičíš si prezentační dovednosti, facilitaci skupinových diskuzí, organizaci a delegování práce, organizaci volného času, time management, vedení a reflexi aktivit a her na práci se skupinovou dynamikou a na získávání zpětné vazby. Dále pak taky komunikaci se zástupci neziskových organizací, vyhodnocení naplňování stanovených cílů akce… 
Nepřeháníme! Náplň práce leadera je vážně takto pestrá. Zkušenost leadera ti přinese obrovský potenciál pro tvůj osobní rozvoj a to, co se s námi naučíš, pak můžeš uplatnit i ve své profesi nebo osobním životě.

KDO JE A CO DĚLÁ LEADER (rozuměj leader či leaderyně, muž či žena)?

Leader dobrovolnické akce je pro její  realizaci nepostradatelný. Během ní zajišťuje, aby spolupráce neziskovky a skupiny dobrovolníků probíhala co nejlépe a ke spokojenosti všem. 
Organizaci např. pomáhá, aby poutavě představila svou činnost, dostatečně zadala pracovní úkoly a vysvětlila jejich smysl, měla nachystaný dostatek pracovních pomůcek, ale i plán B apod. A dobrovolníkům pomáhá např. seznámit se mezi sebou a prolomit ledy, orientovat se v časech a programu projektu, zvolit si správný pracovní úkol, strávit volný čas na akci způsobem, jaký skupině nejvíce vyhovuje apod.
Kromě vedení skupiny a koordinace akce na místě je leader do realizace akce zapojený ještě před ní, kdy komunikuje s přihlášenými dobrovolníky i s neziskovkou, a pak také po samotném projektu, kdy se všemi stranami všechno vyhodnotí a posdílí fotky.
To vše za pomoci naší koordinátorky, která ho celým procesem provádí a poskytuje mu potřebné materiály a informace. Leader ale i na organizaci samotné akce nemusí být sám a může ji pořádat ve dvojici se zkušeným leaderem.
Ve zkratce – role leadera je krásně pestrá a zároveň zodpovědná. Leader nám pomáhá zajistit, že celá dobrovolnická akce proběhne hladce, a s jejími výsledky jsou spokojené neziskovky i dobrovolníci. 

KOMU JE POZICE URČENÁ A JAK JE ČASOVĚ NÁROČNÁ?

Leader se během roku ujímá realizace jedné a více vybraných dobrovolnických akcí od A do Z – podle svých preferencí a volného času.
V průběhu celého roku se tedy jedná o spolupráci o rozsahu mezi 30 – 80 hodin na akci (podle míry individuálního zapojení). A to včetně přípravy akce (cca měsíc před začátkem akce), její samotné realizace během daného dne, víkendu, nebo týdne a následného vyhodnocení (do 2 týdnů po akci).

Pozice leadera se hodí např. pro studenty, kteří hledají praxi či stáž, pro důchodce i rodiče s malými dětmi, kteří si chtějí rozšířit obzory a osvojit si nové obory. Máme mezi leadery ale i zaměstnance různých firem, pro které je práce leadera relax a zajímavé zpestření.
Pro všechny je to ale příležitost rozvíjet se po všech stránkách, přijmout různorodé výzvy či vystoupit ze své komfortní zóny.

DO JAKÝCH AKCÍ SE MŮŽEŠ V LETOŠNÍM ROCE ZAPOJIT?

Kalendář se nám postupně plní dobrovolnickými akcemi. Momentálně je možné ujmout se role leadera na čtyřdenní akci v nezávislém kulturním centru Farmstudio v krásném Kokořínsku, víkendovku v barokní lodžii v Jičíně nebo v ekologické organizaci Sever v Krkonoších.

Organizátorka Zuzka shání parťáka na víkendovku v Moravičanech, kde budeme pomáhat s realizací unikátních pekařských slavností, což může být skvělá příležitost pro ty, kteří si chtějí roli nejprve trošku oťukat po boku ostříleného leadera. Leadera sháníme i na jednodenní akce, např. na pomoc organizaci Pravý Hradec v Klecanech nebo na úklid v Dolních Měcholupech.

DŮLEŽITÉ NA ZÁVĚR
  • jestli tě tato příležitost zaujala, pošli nám e-mail
  • napiš něco o sobě, proč tě láká zapojit se jako leader, co by ti měla tato zkušenost přinést a co naopak už a co naopak už znáš a umíš a co můžeš nabídnout
  • ozvi se UŽ TEĎ, NEBO nejpozději do 15. 9. 2022 koordinátorce Zuzce na zuzana.loudova@tamjdem.cz, nebo volej na +420 605 173 740
  • pokud zatím nemáš žádné zkušenost s organizováním akcí, neboj se. Proškolíme tě! 💪

TĚŠÍME SE NA OHLASY A PŘÍPADNOU BUDOUCÍ SPOLUPRÁCI!
TAMJDEM TÝM

Zuzana Loudová
koordinátorka dobrovolnických aktivit
zuzana.loudova@tamjdem.cz
+420 605 173 740