Konec léta neznamená konec workcampů. Naopak!

I na podzim totiž můžeš vyrazit za hranice, pomoct tam, kde je to potřeba, nasbírat nezapomenutelné zážitky a osobně se rozvíjet. Zapoj se do workcampu, krátkodobého dobrovolnického projektu, a vyzkoušej si práci, která má smysl! Přidej se k partě mezinárodních dobrovolníků a pomoz organizaci podle svého výběru s širokou škálou aktivit. Pracovat můžeš na farmě i na dětském táboře nebo třeba na archeologických vykopávkách. Možností je zkrátka spousta!

Abychom ti ulehčili výběr, vybrali jsme tento týden několik podzimních projektů, na kterých je stále volno:

IMG_1511KiEZ Frauensee

Německo 11/10 – 28/10

Chceš na chvíli vypadnout ze stresu velkoměsta a denní rutiny, pak je tento workcamp pro tebe jako stvořený! Strávíš dva týdny smysluplnou prací, obklopen nádhernou přírodou a barvami podzimu. Jako dobrovolník pomůžeš s drobnými manuálními pracemi jako je natírání, zahradničení a mnoho dalšího. Také budeš mít příležitost využít svého kreativního ducha a užít si spoustu výletů po okolí! Tak na co ještě čekáš?

 

Camas Garden Week

Velká Británie 30/9 – 6/10

Zajímalo tě někdy jak vypadá život ve venkovním rezidenčním centru? Chceš se dozvědět jaký je to pocit žít v komunitě, která spoléhá pouze na energii z obnovitelných zdrojů? Zapoj se do tohoto workcampu a všechno se dozvíš! Kromě pomoci místní komunitě s denními aktivitami tě také čeká bohatý doprovodný program. Těšit se můžeš na večerní diskuze i mořské soutěže! Tato příležitost ti tak přinese hezký pocit z pomáhání druhým, nové přátele z řad místních i mezinárodních dobrovolníků a příležitost užít si dva týdny v poklidné oblasti na pobřeží.

Migration studycamp

Španělsko 19/9 – 28/9

Pokud se zajímáš o témata jako jsou migrace, uprchlická krize nebo multikulturalita, a pokud si chceš rozšířit své obzory, můžeš tak učinit jako účastník workcampuv Katalánsku, kde se staneš promotérem vzájemného porozumění a míru. Zároveň to pro tebe může být skvělá příležitost k procvičení mluvení na veřejnosti a prezentování myšlenek. Stačí si jen sbalit kufry a vyrazit vstříc španělské kultuře a rozšiřování znalostí v oblasti, která je dnes součástí každodenních zpráv.

Language festivalIMG_1560

Rusko 23/10 – 29/10

Láká tě spíš kultura a život na východ od našich hranic? Chceš poznat místní obyvatele, zvyky a tradice v Rusku? Vyjeď na jazykový workcamp, který se letos bude konat již po osmnácté, a pomoz s propagací vzdělávání v této oblasti! Nejen že se tu zapojíš do organizace festivalu, ale také se dostaneš do kontaktu s místními obyvateli, a poznáš místa, kterých se globalizace ani nedotkla. Pokud se tedy chceš zapojit do rozšiřování kulturní provázanosti, rozhodně si tuhle příležitost nenech ujít!

Olive Yard

Turecko 12/11 – 26/11

Dostaň se na chvíli ze své komfortní zóny a zažij olivovou sezónu v Turecku! Přihlas se na tento workcamp, pomoz se sbíráním oliv, poznej tamní kulturu a užij si život v malé vesnici. Workcamp se uskuteční ve vesnici Sirince, která je známá pro svá domácí vína a tureckou architekturu. Tak neseď na podzim doma a vyraz vstříc slunci a nezapomenutelným zážitkům!

Zaujal tě některý z těch workcampů? Přihlásit se na něj můžeš jednoduše prostřednictvím této přihlášky! Nebo si v databázi vyber jiný projekt, dle zaměření nebo lokace, které ti budou vyhovovat!