Trochu z historie

VÝROČNÍ ZPRÁVY ORGANIZACE
Výroční zpráva sdružení CONEV za rok 2012
Výroční zpráva sdružení Tamjdem za rok 2013
Výroční zpráva Tamjdem, o.p.s. za rok 2014
Výroční zpráva Tamjdem, o.p.s. za rok 2015
Výroční zpráva Tamjdem, o.p.s. za rok 2016
Výroční zpráva Tamjdem, o.p.s. za rok 2017
Výroční zpráva Tamjdem, o.p.s. za rok 2018
Výroční zpráva Tamjdem, o.p.s. za rok 2019
*součástí každé výroční zprávy je i účetní závěrka za daný rok

ZAJÍMÁ TĚ, JAK VYPADALY KONKRÉTNÍ PROJEKTY V JEDNOTLIVÝCH LETECH?
Podívej se na archiv Víkendovek a workcampů.

HISTORIE ORGANIZACE VE ZKRATCE
2007 – 2012

 • Už v roce 2007 bylo jméno Tamjdem známé. V té době se tak jmenoval projekt unikátního formátu, a sice víkendové výjezdy mezinárodní skupiny dobrovolníků na pomoc českým neziskovým organizacím. Vznik tohoto jedinečného projektu inicioval Štěpán Zelinger po návratu z Evropské dobrovolné služby ve Francii. Štěpán je současný zakladatel neziskové organizace Tamjdem, o.p.s.
 • V období 2007 – 2012 byl projekt Tamjdem (v současnosti pod názvem Víkendovky) realizován v rámci mezinárodního programu Trochujinak neziskové organizace Duha – sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi.
 • Děkujeme Ústřední kanceláři Duhy za společně strávená léta, podporu a možnost rozvoje a získání cenných profesních zkušeností.

2013

 • V roce 2013 jsme NASTARTOVALI NAŠI SAMOSTATNOU ČINNOST a oživili jsme tehdy již existující neziskovou organizaci s názvem CONEV. Od ledna do poloviny října roku 2013 jsme tedy jako občanské sdružení působili pod tímto jménem-  CONEV = Cooperative Network Of ExEVS volunteers.
 • V říjnu roku 2013 jsme změnili název na občanské sdružení Tamjdem.
 • Tamjdem aktivně navazuje na činnosti o.s. CONVE, která byla založena roku 2008 s cílem vytvořit dobrovolnické příležitosti s přesahem a podporovat aktivity všech bývalých EDS dobrovolníků – navrátilců z individuální dobrovolnické služby v Evropě.

2014

 • V tomto roce bylo občanské sdružení převedeno na obecně prospěšnou společnost (o.p.s.) a naše organizace získala opět trochu jiné jméno, a sice Tamjdem, o.p.s.
 • Zakládací listinu a další dokumenty včetně podrobného historického vývoje Tamjdem, o.p.s. je možné najít ve Veřejném rejstříku a Sbírce listin.

2015

 • V roce 2015 naše organizace fungovala, oproti předchozím bouřlivým létům, téměř beze změny – pouze zhruba v polovině roku správní rada jmenovala nového ředitele. Navíc jsme se v tomto roce, po tolika letech fungování v kavárnách a pohodlí obývacího pokoje, konečně usadili v kanceláři.

2016

 • Náš tým se rozrostl o dvě nové koordinátorky projektu workcampy a vznikla skupina dobrovolníků, zvaná Tamzajdem, kteří se aktivně zapojují do rozvoje organizace

2017

 • V tomto roce jsme pokračovali v navyšování počtu projektů a zapojených dobrovolníků a provedli jsme zásadnější změnu vizuálu našich propagačních materiálů a opět se částečně obměnil tým.

2018

 • Rok 2018 byl ve znamení změn, které jsme pocítili v mnoha rovinách. V květnu jsme se přestěhovali do nové komunitní kanceláře v Pražské tržnici (H40 organizace OSE Czech Republic z.s.) a v listopadu tam převedli i naše sídlo. Také jsme se v naší práci začali více zaměřovat i na dobrovolnictví pro firemní a školní tým a hlavně tým našich projektových koordinátorek se zcela proměnil a naše komunita dobrovolníků se rozrostla o expertní dobrovolníky v mnoha oblastech.