O nás

Jsme Tamjdem, o.p.s.

Propojujeme dobrovolníky a neziskové organizace a podporujeme rozvoj neziskového sektoru, aktivní a odpovědné občanské společnosti a dobrovolnických aktivit v ČR i ve světě.

Od roku 2013 pořádáme denní, víkendové a až dvoutýdenní dobrovolnické projekty na pomoc různorodým neziskovým organizacím po celé České republice a zájemce vysíláme i do světa.

Ročně se s námi okolo 300 dobrovolníků zapojí do práce více než 25 organizací jako jsou komunitní domy pro lidi s postižením, ekologická centra a farmy, památky, neziskovky, které pracují s dětmi a s mládeží apod.
Těmto i dalším organizacím pomáháme plnit jejich cíle. Natíráme ploty, stavíme příbytky pro zvířata, zvelebujeme zahrady, čistíme lesy nebo pomáháme s tvorbou pece, díky které budou mít obyvatelé komunitního domu čerstvý chléb.
 

Co děláme?

  • jednodenní dobrovolnické akce zejména v Praze a blízkém okolí, které nabízí prostor pro seznámení se s dobrovolnictvím, inspiraci a výměnu zkušeností mezi lidmi
  • dobrovolnické Víkendovky na pomoc českým neziskovým organizacím pro české i zahraniční dobrovolníky ve věku 15+, nebo ro rodiče s dětmi
  • až dvoutýdenní mezinárodní dobrovolnické projekty v českých organizacích zvané Workcampy a na stejné projekty vysíláme dobrovolníky i do světa
  • různě dlouhé dobrovolnické akce na míru pro firemní a školní týmy
  • školení pro vedoucí našich dobrovolnických projektů a další různě tematicky zaměřené vzdělávací akce pro širokou veřejnost
  • benefiční knižní bazary

 
Dobrovolnictví je pro nás způsob, jak vyjádřit, že nám okolní svět není lhostejný, příležitost vlastní fyzickou prací pomoci konkrétním organizacím, veřejně prospěšným projektům a místním komunitám v dosažení jejich cílů a přirozená cesta ke všestrannému osobnímu rozvoji a získání cenných životních zkušeností.

Zapoj se i ty

Více se o výsledcích naší práce dozvíš např. z reportáží a fotografií z proběhlých Víkendovek a workcampů, nebo z našich výročních zpráv. V případě potřeby kontaktuj koordinátory jednotlivých projektů.

Líbí se ti, co děláme?
Podpoř nás